110 bin TL Motor tavsiyesi

Bütçenizin 18 bin lira üzerinde ama Dominar D400 bence bu bütçedeki en iyisi olucaktır.
Yanlışım yoksa KTM bloğu mevcut yani kalite konusunda kafanızda bir soru işareti oluşmayacaktır diye düşünüyorum.

Pcx çok güzel bir scooter ama 120 bin lira gibi rakamları 125CC bir scooter'a vermek bana çok saçma geliyor, şuan da stok sıkıntıları ve kurye patlamasından dolayı haketmediği fiyatlarda olduğunu düşünüyorum.

Uzun yolda zaten Dominar ile çok daha fazla rahat ediceksinizdir. Şehir içinde de bajajlar zaten yakıt ekonomisinde oldukça iyiler.

D400'e çıkamıyorsanız D250 veya Pulsar N250,F250 (Sadece grenaj farkları var), NS200 de tercih edebilirsiniz.

Bütçenizin 18 bin lira üzerinde ama Dominar D400 bence bu bütçedeki en iyisi olacaktır.
Yanlışım yoksa KTM bloğu mevcut yani kalite konusunda kafanızda bir soru işareti oluşmayacaktır diye düşünüyorum.

PCX çok güzel bir scooter ama 120 bin lira gibi rakamları 125CC bir Scooter'a vermek bana çok saçma geliyor, şu an da stok sıkıntıları ve kurye patlamasından dolayı hak etmediği fiyatlarda olduğunu düşünüyorum.

Uzun yolda zaten Dominar ile çok daha fazla rahat edeceksinizdir. Şehir içinde de bajajlar zaten yakıt ekonomisinde oldukça iyiler.

D400'e çıkamıyorsanız D250 veya Pulsar N250, F250 (Sadece grenaj farkları var), NS200 de tercih edebilirsiniz.

Bence de çıkılabiliyorsa D400 iyi seçim olacaktır.
Pulsar N250, F250 hava soğutmalı, NS200 Su soğutmalı. Kısaca bu üçünden beri olacaksa 2014'ten beri üretimi devam eden yok satan NS200 öneririm.

Pulsar N250, F250 hava soğutmalı
Hocam yağ soğutmalı o modeller. Sıvı kadar etkili olmayabilir belki ama hava soğutmalı değiller. Yine radyatör var ve motorda kullanılan yağ burdan geçip motoru soğutuyor. (Bajaj niye sıvıdan yağ soğutmaya geçmiş onu anlayamadım ama)

Hocam yağ soğutmalı o modeller. Sıvı kadar etkili olmayabilir belki ama hava soğutmalı değiller. Yine radyatör var ve motorda kullanılan yağ buradan geçip motoru soğutuyor. (Bajaj niye sıvıdan yağ soğutmaya geçmiş onu anlayamadım ama)

Sadece grenaj farkı var demişsin de. Komple soğutma sistemi farkı var. Bu büyük bir fark büyük bir maliyet kalemi.

Sadece grenaj farkı var demişsin de. Komple soğutma sistemi farkı var. Bu büyük bir fark büyük bir maliyet kalemi.
Yazdığım yanlış anlaşılmış sanırım. N250 ve F250 modelleri tamamen aynı sadece grenaj farkı var demek istedim.

D250 zaten bambaşka bir motor, NS200 de isminden anlaşılacağınız gibi 200CC zaten. Dediğim yanlış anlaşıldıysa kusura bakmayın.

Pcx bulamıyorum zaten. Bayiiler de yok, tek tek hepsine gittim. Geçenlerde bajaj bayiisine gittim ve n250 üstüne bindim. Sırıtmadı hoşuma da gitti. Dominar 400 olmadığı için orada deneyimleyemedim ancak dominar 400 için bütçemi çıkarabilirim. İlk motorum olacağı için o kadar yüksek cc den başlamak istemedim sadece. Bu konuda da fikirlerinizi dinlemek isterim.

Pcx bulamıyorum zaten. Bayiiler de yok, tek tek hepsine gittim. Geçenlerde bajaj bayiisine gittim ve n250 üstüne bindim. Sırıtmadı hoşuma da gitti. Dominar 400 olmadığı için orada deneyimleyemedim ancak dominar 400 için bütçemi çıkarabilirim. İlk motorum olacağı için o kadar yüksek cc den başlamak istemedim sadece. Bu konuda da fikirlerinizi dinlemek isterim.
400cc de en ideali bence. 200de alt sınır.
Ben olsam NS200 ile D400 arasında seçim yapardım. Ve eğer param yeterse D400 tabi ki yeni başlayanlar büyük Cc süremez diye bir şey yok unut onu.

Geri
Yukarı