115 km/s ile giderken direksiyonu çevirince sert tepki

Arkadaşlar araçla gidiyordum 115 falandı hızım, direksiyonu bir sağ bir sol yaptım araç sert tepki verdi. Sağa sola çok kırmadım aşırı derecede sadece araç sert tepki verdi. Şunu diyeceğim hızım 115 civarı olduğu için mi ki? Araçla ilgisi yok bunun marka modelle yani. Yorumlarınız neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızınız yüksek, düşünün bakalım neden olmuş olabilir? Evet, hızdan dolayı. Ani hareketlerde etki daha belirgin olur. Güncel araçlarda direksiyon sertleşir ki keskin hareket yapmayın diye. Yine de yaparsanız etkisi bellidir. Bir de moose test gibi sağ ve sol yaparsanız iyice bir taraflarını kaybedebilir araç.

Haberlerde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü diyorlar ya dostum o kazalar tarif ettiğin şekilde oluyor. Hız yükseldikçe direksiyon hareketleri yavaşlamalı. Miktarını tarif etmek mümkün değil tabi ama tecrübe etmişsin.
Araç yüksek hızlarda olduğu için savrulmuştur o hareketin biraz daha serti doğrudan yolun dışına götürür kayarak ya da takla atarak.

Direksiyonu ne kadar çevirdiniz bilmiyorum, az demişsiniz. Ancak düz yolda dediğiniz kadar az bir çevirme ile böyle tepki olmaz. Zaten aracı o hızda yönlendirmek için direksiyonunu çeviriyoruz çok çok az miktarda. Araç modeli nedir ? Olması gerekenden çok daha fazla çevirildi muhetmelen.

Geri
Yukarı