1150 pin anakarttan 1151 anakarta geçmek mantıklı mı?

Hocam eğer performanstan memnunsanız ellemeyin, ama arada can sıkıyor veya daha iyisini istiyorum diyosan 1151 değil Ryzen'e geçmeni öneririm. Sen 1151 alsan bile 1 yıl sonra o da eskiyecek ama Ryzen 5 yıl ömür veriyor soket için.

Hocam eğer performanstan memnunsanız ellemeyin, ama arada can sıkıyor veya daha iyisini istiyorum diyosan 1151 değil Ryzen'e geçmeni öneririm. Sen 1151 alsan bile 1 yıl sonra o da eskiyecek ama Ryzen 5 yıl ömür veriyor soket için.
Teşekkür ederim kardeş bunu öğrendiğim iyi oldu, yeni sisteme geçersem Ryzen olacak.

Merhabalar,
Gelişen teknoloji ile sistemimin eskidiğini düşünmeye başladım, kullandığım 1150 pin anakartı değiştirerek 1151 pinli bir anakarta geçmek istiyorum.
Şu an kullandığım sistemde i5 4460 işlemci takılı ve kullandığım anakart Asus H81M-K ayrıca 8 GB RAM var.

Yeni anakart ve işlemci yerine bulunan anakarta İ7 4790 işlemci takılsa fiyat bakımından daha uygun mu olur veya anakart ve işlemci değişerek Ryzen serisine geçmek mi daha uygun olur?

Gayet yeterli kardeşim ekran kartını söylersen on numara olur oyuncuysan ona öneri yapabiliriz gibi geliyor, ve de SSD düşün derim ben 120 GB Corsair LS ile çok mutluyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet yeterli kardeşim ekran kartını söylersen on numara olur oyuncuysan ona öneri yapabiliriz gibi geliyor, ve de SSD düşün derim ben 120gb Corsair LS ile çok mutluyum.
Evet oyuncuyum, şuan kullandığım R7 240 ama haftaya RX 470' e geçeceğim, SSD'yi takıp format atmak çok zor geliyor ya kardeşim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı