B350 anakarttan B450 anakarta geçmek ne kadar mantıklı?

M50B28

Kilopat
Sistemimde ara ara kasma oluyor ve anakarttan biraz şüpheliyim. Gigabyte GA AB350M DS2 kullanıyorum. Belki ileride OC yaparız diye aldık ne mosfetlerde ne VRM'de soğutucu yok. MSI B450 GAMING PLUS düşünüyorum ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalitesiz bileşenlerden üretildiği mi? Uydurma gibi geldi bana.

Ancak ilk olarak sorunu doğrudan tespit etmeye çalışın derim. Durduk yere anakart değişmiş olursunuz.

Linkte sorun yok. Birkaç gün önce konusunu açmıştım. Neyse hocam. Eger yaparsam 350 liraya anakartımı satacağım 220 liraya gelecek bana. Karar veremedim hala.
İşlemcinden dolayı yeni anakarta geçince RAM MHz'si arttığı için performansda artacak hemde yeni aldığın Anakart 2020'ye kadar bütün Ryzen işlemcileri 3000MHz+ RAM'lerle birlikte destekleyecek değer bence 220TL'ye.

@imgenius Yanlış bilgilendirmeyelim. Anakartı zaten 2020'ye kadarki Ryzen işlemcileri destekliyor ve ayrıca RAM'i de XMP profilinde 3000 MHZ'de kullanabilir. RAM MHZ'si artcak diye bir şey felan yok.

@imgenius Yanlış bilgilendirmeyelim. Anakartı zaten 2020'ye kadarki Ryzen işlemcileri destekliyor ve ayrıca RAM'i de XMP profilinde 3000 MHZ'de kullanabilir. RAM MHZ'si artcak diye bir şey felan yok, uydurma yani.
Uydurma yani demene gerek yoktu, 2020'ye kadar desteklemediğini söylemedim. XMP ile 3000MHz yapabildiğini bilmiyordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı