115W RTX 2060 Mobile vs RX 5600M 3DMark skorları

@Jonathan North RAM'i 16GB yapmam gerek hocam, şu an 8GB+4GB. Keşke elimde direkt 115W'lık 2060 Mobile laptop olsa. Karşılaştırırdım emin olun :D Time Spy'da benzeri puan alıyorsa oyunlarda emin olun daha iyi alır, tabii GTA gibi NVIDIA based oyunlarda nasıl olur bilemem. Vega 56 ile deneyimledim bunu. 2 haftaya testleri gerçekleştiririm.

@Dark Lord of the Sith Kocaman Time Spy testi var konuda, neden göz ardı edip duruyorsun? 90-95W'ı geçmediğini garanti edebilirim, değerleri takip ediyorum çünkü. Fire Strike'ı umursamayın, sadece veri. 3DMark koymuş, ben de yaptım, bu kadar.
Time Spy testini göz ardı etmiyorum zaten. Ancak Time Spy testi her zaman doğru demek değil. Attığım videodaki TimeSpy testleri bu şekilde. 5600M biraz da olsa önde olmasına rağmen oyunlarda 90W 2060'ı geçemiyor.
1629119865219.png

@Dark Lord of the Sith SmartShift en büyük engel buna, ben de bunu kapattım. Artık işlemci ve ekran kartı aynı güç kümesinde değil. Time Spy'da aldığı puana bağlı olarak oyun performansı daha iyi olur, emin olun. Ekran kartı tarafı maksimum 86 amper ile sınırlandı ancak işlemciden puan kaybetmektense bunu yeğlerim.

@Jonathan North RAM'i 16GB yapmam gerek hocam, şu an 8GB+4GB. Keşke elimde direkt 115W'lık 2060 Mobile laptop olsa. Karşılaştırırdım emin olun :D Time Spy'da benzeri puan alıyorsa oyunlarda emin olun daha iyi alır, tabii GTA gibi NVIDIA based oyunlarda nasıl olur bilemem. Vega 56 ile deneyimledim bunu. 2 haftaya testleri gerçekleştiririm.
115W 2060 sanırsam @Shimada Sensei kardeşimizde vardı, test vs yapacağınız zaman referans olması açısından kendi kullandığınız cihazla güzel bir kıyaslama olur diye düşünüyorum :)

@Dark Lord of the Sith SmartShift en büyük engel buna, ben de bunu kapattım. Artık işlemci ve ekran kartı aynı güç kümesinde değil. Time Spy'da aldığı puana bağlı olarak oyun performansı daha iyi olur, emin olun. Ekran kartı tarafı maksimum 86 amper ile sınırlandı ancak işlemciden puan kaybetmektense bunu yeğlerim.
SmartShift oyunlarda performans artışına neden oluyor ancak. Alpha 17'de SmartShift yok.
1629120156032.png

@Dark Lord of the Sith Düşündüğünüz gibi değil, Dell bunu üstlenerek kesinlikle hata yaptı. 110W'ı GPU'ya yönlendirip CPU'dan çalmak akıl karı değil, özellikle CPU based oyunlarda rezalet performans veriyor.

@Jonathan North Kendisinin haberi yok ama son testini paylaşayım :D Tabii 90W ve overclocklu. Çok yaklaşmış. Ama ben de overclock yapmadım henüz.
O grafik tarafında 6844 puan almış, ben 6860 puan.

@Dark Lord of the Sith Düşündüğünüz gibi değil, Dell bunu üstlenerek kesinlikle hata yaptı. 110W'ı GPU'ya y Cevapla önlendirip CPU'dan çalmak akıl karı değil, özellikle CPU based oyunlarda rezalet performans veriyor.

@Jonathan North Kendisinin haberi yok ama son testini paylaşayım :D Tabii 90W ve overclocklu. Çok yaklaşmış. Ama ben de overclock yapmadım henüz.
O grafik tarafında 6844 puan almış, ben 6860 puan.
CPU based oyunlarda rezalet performansın sebebi cihazın throttle yapması.
MSI'ın VBIOS flashlama toolu var Alpha için. OC seçeneğini aktif ediyor.
SmartShift değil işte hocam.

@Dark Lord of the Sith Throttle'dan çok uzak bir laptop, sıcaklıklarını bayağı beğeniyorum. Ekran kartı en fazla 78-80, CPU 92 falan. Zaten SmartShift'i devre dışı bıraktım, Rocket League'de ultrada 300 FPS'e sıçrayabiliyor, ortalama 250 FPS. Eskiden 150-160'ları pek aşmazdı.

Geri
Yukarı