11'e geçenler ne yapmalı?

ferhatmstf

Centipat
Daha fazla  
Şu an 11. sınıfa geçiyorum ve TYT konuları bende 0 9'da bildiğiniz gibi canlı dersler oldu ve katılmadım 10. sınıfımda öyle geçti çalışmadım 11'e geçiyorum ve 1 aydan kısa bir süre var YKS için ne yapmam gerek bana tavsiye verir misiniz?

Çalışman gerek, sıkı bir sene olmalı. Tabii gittiğin bölüme okula göre değişir. Bize hep böyle dediler en azından ve ben de böyle düşünüyorum.

Bu sene her gün günü gününe 2 saat çalışsan yeter sana. Arada aksaklıklar olabilir tabi insanlık hali ancak uzun süreli salışlar yapmamanı öneririm. Günlük 1-2 saat kafi.

Bence şu 1 ayda Trigonometriye başla, okul açılana kadar bitir ve okul vakti matematiği önde götür. Bu seni bir nebze rahatlatır, fen derslerine daha çok ağırlık verebilirsin (sayısal olduğunu varsayıyorum) bu sene 11 konularını sağlam öğren ve testleri çöz yeterli olur. matematikten 2-3 kaynak, kimyadan 1 ya da 2, fizikten de 2 kaynak bitirmeni öneririm. 15 tatilde tyt matematiğe başlayabilirsin, yaza kadar tyt matematiği halledersin ve yazın da kafan rahat olur matematik açısından. Kaynak önerisi istiyorsan birkaç saat önce başka bir konuda yazmıştım, eski mesajlarıma girip bakabilirsin, iyi çalışmalar.

Bizim eğitim sistemimiz berbat şunu söyleyebilir bir sene Türkçe belirleyici olurken diğer sene matematik sana tavsiyem hem sayısal hem de sözel çalışmanız eşit ağırlık gibi ama mühendis olacağım diyorsanız sayısal ağırlıklı gidin ama sözele de bakın cidden uyabileceğiniz bir çalışma programı yapın bu saate bu ya da bu saate bunu çalışacağım gibi değil bir günde ben bunları yapacağım gibisinden bir çalışma programı yapın ve haftalık soru çözümü ve tekrar yap YouTube'dan zaten birçok eğitim videosu var ya da udmy üzerinden eğitim satın alabilirsiniz önemli olan istikralı ve planlı programlı çalışmak.

Teşekkürler herkese

Bu sene her gün günü gününe 2 saat çalışsan yeter sana. Arada aksaklıklar olabilir tabi insanlık hali ancak uzun süreli salışlar yapmamanı öneririm. Günlük 1-2 saat kafi.

Bence şu 1 ayda Trigonometriye başla, okul açılana kadar bitir ve okul vakti matematiği önde götür. Bu seni bir nebze rahatlatır, fen derslerine daha çok ağırlık verebilirsin (sayısal olduğunu varsayıyorum) bu sene 11 konularını sağlam öğren ve testleri çöz yeterli olur. matematikten 2-3 kaynak, kimyadan 1 ya da 2, fizikten de 2 kaynak bitirmeni öneririm. 15 tatilde tyt matematiğe başlayabilirsin, yaza kadar tyt matematiği halledersin ve yazın da kafan rahat olur matematik açısından. Kaynak önerisi istiyorsan birkaç saat önce başka bir konuda yazmıştım, eski mesajlarıma girip bakabilirsin, iyi çalışmalar.
Size de ayrı teşekkür ederim

Bak şimdi, sınav hazırlık kitapları doğrudan 4 senenin tekrarıdır, gidip bir TYT bir de AYT kitabı alıyorsun konu anlatımlı, hangisinde daha iyiysen ona ağırlık vererek bu sene o kısmı hallediyorsun. Önümüzdeki sene de elinde eksik ve zayıf olduğun konuları kapatabileceğin koca bir senen oluyor.

Son seneye tüm konuları biriktirme yeter, zaten dershaneye de girersin onların da bir çalışma programı olacak ama kendini en iyi sen biliyorsun, boş zamanlarında bu şekilde çalışırsın.

Denemeye girmeyi de ihmal etme. Bu sene TYT denemelerine başla.

Bu sene TYT ve 11 konularını bitirmen çok işine yarar. Ders programı için profesyonel koçluk hizmeti sağlayan yerler var, oraya bakabilirsin veya okulundaki rehber öğretmenle görüşebilirsin. Senin rutinine göre en mantıklı programı onlar yazar. YKS'de bir hedefin varsa daha fazla vakit kaybetmemen iyi olur.

Bak şimdi, sınav hazırlık kitapları doğrudan 4 senenin tekrarıdır, gidip bir TYT bir de AYT kitabı alıyorsun konu anlatımlı, hangisinde daha iyiysen ona ağırlık vererek bu sene o kısmı hallediyorsun. Önümüzdeki sene de elinde eksik ve zayıf olduğun konuları kapatabileceğin koca bir senen oluyor.

Son seneye tüm konuları biriktirme yeter, zaten dershaneye de girersin onların da bir çalışma programı olacak ama kendini en iyi sen biliyorsun, boş zamanlarında bu şekilde çalışırsın.

Denemeye girmeyi de ihmal etme. Bu sene TYT denemelerine başla.
Konu anlatımlı kitaba gerek var mı ki? Youtube'dan çalışsa konuyu. Test kitabından da soru çözse?
Bu arada aşırı da kitap çözmeyin. Öyle yapıp denemryi ihmal etmeyin.
Her gün stabil sayıda paragraf sorusu çöz, matematik başla.
Ve problem.

Geri
Yukarı