12.000 TL sistem toplama

Bütçe
12000

BerkayP.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar abiler, bütçem 12.000 10.000. Bu fiyatlar arası sistem toplar mısınız, teşekkürler. Monitör ihtiyacım yoktur. Ekipmanlar hazır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yaklaşık 6300 TL burası. 5000 TL civarı RTX 3060 Ti alın. Monitörü ilerki zamanlarda değiştirmek isterseniz bunu alın:

Benim bilgisayarım;
anakart; Msi x470 Pro Carbon
işlemci; Amd Ryzen 2600x
ekran kartı; Amd Shapphire RX5700xt + Nitro (3 fanlı soğutucu almana bile gerek yok)
Psu (güç kaynağı); Seasonic 850w 80+ gold
Kasa ; Dark Diamond Pro Mesh
HDD ; Seagate 3,5" 2TB Barracuda 256mb okuma yazma hızı
Bu haliyle 4k oynayamadığım oyun yok. misal mortal kombat XL, Battlefield V, Need for Speed - Payback vs gibi oyunlarda stok fan ile oynarken bazen 88 dereceleri gördüm. Bende dark freezer x128 kule tipi soğutucu aldım ve şu an en fazla 4k da kasan oyunlarımda bile en fazla 65 dereceleri görüyorum. stok fan ile boşta 35 derecenin altına inmiyordu yeni aldığım dark freezer x128 kule tipi soğutucu ile 25-27 derecelerde geziyor. Tabi macunda önemli ben Arctick MX-4 kullanıyorum tavsiye ederim.

Bu bilgisayarı 1 senedir parça parça indirimle topladım. Bunun içinde SSD yok ve bu haliyle bile 7,5 - 8 milyara toplamış oldum. Arkadaşlar sana 3060ti demiş sen onu alman için anakartı düşük model alacaksın güç kaynağını düşük model alacaksın ki o fiyatlara tahmini alabilesin ki bence genede alamazsın. Yaza kadar o gelse bile fiyatı uçuk olur. Ha ne olur benim gibi atx anakart almazsın güç kaynağınıda düşük modellerden alırsın. ssd istersende uygun fiyata kendine göre bir tane seçersin. Artan parayıda işlemci yada anakart hangisi için kullanırsam ona yatırım yaparsın...

Geri
Yukarı