12,000 TL'ye RTX 3060 alınır mı?

• Konuyu başlatan Yaban
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 108
  • Görüntüleme 4B
Hocam eğer alacaksanızda TUF Gaming öneririm, kart 60°C’ye yaklaşmıyor bile iyi bir havalandırmayla

Çok boş bir inadınız var alın 3060ı ileride 3060 Ti ile karşılaştırma videolarını izler ağlar ağlar durursunuz.
Çok boş bir yorum yapmışsınız. Dayanak yok gerekçe yok. Neden 3060 ı ti nin önünde görüyorsunuz?

Hocam eğer alacaksanızda TUF Gaming öneririm, kart 60°C’ye yaklaşmıyor bile iyi bir havalandırmayla
Hocam fiyatlar düşmezse sapphire 6600 alacağım idarelik

Merhaba, sistem komple hazır. Bir tek ekran kartı eksik. Bütçem maksimum 12,000..
Aklımda ve gönlümde 3080 vardı ama o da düşecek gibi değil. 3060'ın iki modeli var. Bunlardan birini ya da hangisini alırsam her oyunu Ultra oynarım. Ne önerirsiniz? AMD istemiyorum. Teşekkürler.

i5 12400F.
B660M ASUS.

Hocam bütçeniz ne bilmiyorum ama bence almışken adamakıllı bir şey almanız en iyisi olur özellikle şu anda 2.el pazarları mining çöküşü sonrası uçtuğu için ikinci el 3090 gibi bir kartı bile sarı sitede 12 bine görmüşlüğüm var, en azından 0 alınıcaksa şu aralar 3080 modelinin bile 10-12 göreceğini düşünüyorum onu kovalayıp alabilirsiniz. 3060 kötü bir kart değil ama verilecek maksimum para 6-8 bin olmalı.

Hocam bütçeniz ne bilmiyorum ama bence almışken adamakıllı bir şey almanız en iyisi olur özellikle şu anda 2.el pazarları mining çöküşü sonrası uçtuğu için ikinci el 3090 gibi bir kartı bile sarı sitede 12 bine görmüşlüğüm var, en azından 0 alınıcaksa şu aralar 3080 modelinin bile 10-12 göreceğini düşünüyorum onu kovalayıp alabilirsiniz. 3060 kötü bir kart değil ama verilecek maksimum para 6-8 bin olmalı.
Her söylediğinize katılıyorum hocam. 3090 80 leri 9/10 bine dahi veren gördüm ama güven vermiyor. Tüm sistemi topladım bir tek ekran kartı kaldı gönlümde ki kart 3080 zaten. Bütçem de şu an 12, max 13 yapabilirim. Ama denk gelir mi diye düşünüyorum. Ve biliyorum ki 3080 ihtiyacımı karşılayacak. Ventus modeli en kötüsü diyorlar. O gelirse almalı mıyım beklemeli miyim?

Son düzenleme:
Her söylediğinize katılıyorum hocam. 3090 80leri 9/10 bine dahi veren gördüm ama güven vermiyor. Tüm sistemi topladım bir tek ekran kartı kaldı gönlümde ki kart 3080 zaten. Bütçem de şu an 12, Max 13 yapabilirim. Ama denk gelir mi diye düşünüyorum. Ve biliyorum ki 3080 ihtiyacımı karşılayacak. Ventus modeli en kötüsü diyorlar. O gelirse alınır mı? Beklemeli miyim?

Hocam OC yapmayacaksanız ben 2-3 derece sıcaklık farkını takmazdım açıkçası bir de bu teknoloji yani gidip top tier bir kart alırsanız Ventus'tan iyi olur diyemem oda elinizde kalabilir çok şans bir durum. Ama tavsiyemi isterseniz ben bu kadar zaman bekleyip bir sistem toplamışken 3080 yerine 4070 almayı isterdim ki elimdeki kartı satıp ona yöneleceğim bende. Gene de tabii 3080 alsanızda üzmez bu bile fazlasıyla yetiyor her şey için.

Yeni konular

Geri
Yukarı