12-14 bin TL arası Gaming laptop önerisi

Kaanrou

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba; AutoCAD, SolidWorks, Matlab vb. tarzı makine mühendisliği programları için uygun laptop arıyorum. Mac Air'i çok araştırdım ama üstte yazan uygulamaların sis. Gereksinimleri üst düzey bir oyunla eş değer olduğu için vazgeçtim.
Hal böyle olunca bende oyuncu laptopu altından kolaylıkla kalkar diye düşündüm.
15.6" olması benim için önemli keşke 14" civarı olsa ama fiyatlar epey artıyor.
Ortalama olarak RTX3050 veya 3050 Ti, (8x2)16 GB RAM, 512 SSD (okuma hızı 5000 üstü), 11. nesil i7 veya i5.
Şimdi birkaç günlük araştırma sonucunda bunların ideal olduğunu öğrendim.
Yazdığım sistem için önümdeki seçenekleri ya ben göremiyorum ya da gerçekten çok az. Arkadaşlarım Monster kullanıyor, Excalibur'u kimse tavsiye etmiyor keza Monster için de geçerli. ASUS, Lenovo ve Acer de okumuştum ama aradığım sistemde bir bilgisayar bulamıyorum. Yardımcı olabilecek birileri varsa geçrekten çok memnun olurum.

17 inch de siyah ve kırmızı olan var sol köşede ek parça gibi duruyor ekranın başka bı yerinde şerit vs yok arkadaki rog işareti tek beyaz renk yanıyor

15 olanda nümerik tuşlar yok

17 inch de siyah ve kırmızı olan var sol köşede ek parça gibi duruyor ekranın başka bı yerinde şerit vs yok arkadaki rog işareti tek beyaz renk yanıyor

15 olanda nümerik tuşlar yok

demek istediğim bu.. vatandaki ürün de 4800h işlemci ve 17 inch. kırmızı olanlar 2021 kasa olması lazım. ufak da olsa değişiklik yapıldı bu kasada diye biliyorum.

ama vatan görselinde de numerik tuş yok. 17 inch olmasına rağmen

demek istediğim bu.. vatandaki ürün de 4800h işlemci ve 17 inch. kırmızı olanlar 2021 kasa olması lazım. ufak da olsa değişiklik yapıldı bu kasada diye biliyorum.

ama vatan görselinde de numerik tuş yok. 17 inch olmasına rağmen

Ben vatana gittim gözle gördüm vatanın sattığın da nümerik tuşlar yok evet ayrıca nümerik tuş olmayan da 2021 model çıkıyor

Bende trendyoldan nümerik tuş olanı daha ucuza aldım

Bu konuda kendi incelemem ve ürünün benim çektiğim resimleri mevcut umarım size faydası olur

Geri
Yukarı