10-12 bin TL arası Gaming laptop önerisi

Hocam bende yorumları çok okudum videolarını izledim ama 7,8 kişinin ısınıyor demesine takmadım aldım. Çok da memnunum daha ısınma sorunu görmedim oyunlarda da güzel FPS veriyor. Tek kötü yanı kapakta parmak izi bırakıyor o kadar. (her laptop gibi ısınıyor ısıyı klavyeye çok vermiyor elim daha hiç yanmadı genelde kucağımda kullanıyorum yansa zaten bacağım yanar.)
Benim elimde ısındığını kanıtlayan bir çok görsel ve video var isterseniz ben paylaşabilirim. İki cihazda aynı marka model.
Önerileriniz ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim peki bu laptop bakarmısnız https://www.hepsiburada.com/asus-tu...sinabilir-bilgisayar-p-HBCV000008SRHQ#reviews
Bu fiyata 4 çekirdekli işlemci almaktansa bu cihazı almanız çok daha saglıklı olur.

HP Gaming Pavilion 15-ec2031nt 4g8t7ea Ryzen 7 5800h 8gb Ram 1tb Hdd+256gb Ssd 4gb Gtx1650 15.6

Baktım tek sıkıntısı 60 Hz ekran olması önerebileceğiniz başka laptop var mı?

Bu bütçe bandında alternatif pek ürünler maalesef yok dostum. Ama şans eseri bu ürün ile karşılaştım. İçerisinde bulunan ekran kartı 1650ti dan iyi 3050ti ile saf güçte kafa kafaya diyebilirim.

Ürünün linkini ve içerisinde bulunan ekran kartının da test videosunu paylasıyorum.

MSI BRAVO 15 B5DD-208XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD 144Hz, Ryzen 5 5600H, 8GB RAM, RX5500M 4GB, 512GB SSD, DOS, Siyah

Video

All Core olarak testi baslatın işlemcinin kaç GHz işlediğini izleyin sonrasında anında kaç derece olduğunu görün ve bir anda 70 80 dereceye düştüğünü göreceksiniz ve bu ısınmıyor anlamına geliyor. Çünkü 4.00 gz ile baslayan ıslemcı kendını sogutmak ıcın 2.70 3.00 GHz'ye cekiyor :)

O cihazda ciddi anlamda throttling var.

Hocam öncelike Monster'in danışmanlığını yapmıyorum onu belirteyim 😁
Testi şu an yaptım öncelikle şunları söyleyeymi rahatlıkla klavyeye değebiliyorum fanlar cayır cayır çalışıyor(çok da sesli değil) ve elime kesinlikle sıcaklık gelmiyor. CPU sıcaklığım ortalama 87-90 diyebilirim. Maximum anlık 98 gören Core var 1 tane. Clock hızım %100 de 3.80'den aşağıya düşmedi maximum ise 4493'ü(4.4 Ghz) gördü. SSlerini atacağım zaten karar sizin kolay gelsin. Görseldekimin değerini boştaki değer olarak düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 111.png
    111.png
    238,9 KB · Görüntüleme: 34
  • 22222.png
    22222.png
    17,8 KB · Görüntüleme: 25
Hocam öncelike Monster'in danışmanlığını yapmıyorum onu belirteyim 😁
Testi şu an yaptım öncelikle şunları söyleyeymi rahatlıkla klavyeye değebiliyorum fanlar cayır cayır çalışıyor(çok da sesli değil) ve elime kesinlikle sıcaklık gelmiyor. CPU sıcaklığım ortalama 87-90 diyebilirim. Maximum anlık 98 gören Core var 1 tane. Clock hızım %100 de 3.80'den aşağıya düşmedi maximum ise 4493'ü(4.4 GHz) gördü. Sslerini atacağım zaten karar sizin kolay gelsin. Görseldekimin değerini boştaki değer olarak düşünüyorum.

Şunu da ekleyeyim test bittikten ~5 sn sonra geri 47 dereceye indi.

Şunu da ekleyeyim test bittikten ~5 sn sonra geri 47 dereceye indi.
Değerler ne iyi ne kötü sadece şanslısınız diyorum. Herkesin kullandığı cihaz sizinle aynı kalitede olsa en azından ucuz ederi bu diyebilirim. Ben monster marka düşmanı değilim sizde beni yanlış anlamayın ama yıllardır bu işi yapıyorum ve genelde bu markayı alan insanlar bu markadan sadece çok kısa süreliğine memnun kalıyorlar sonrasında başlıyor sorunlar.

Yani sabit bir üretim ve stabil bir kalitesi yok. Aynı cihaz sizde böyle calısıyorken bir baskasında 100 derecede calısıyor hem de oyunlarda testte de değil yani.

O yüzden ben monster alınmasını tavsiye etmiyorum.

Dosya Ekleri

• 4.jpeg
    4.jpeg
    50,6 KB · Görüntüleme: 22
Değerler ne iyi ne kötü sadece şanslısınız diyorum. Herkesin kullandığı cihaz sizinle aynı kalitede olsa en azından ucuz ederi bu diyebilirim. Ben Monster marka düşmanı değilim sizde beni yanlış anlamayın ama yıllardır bu işi yapıyorum ve genelde bu markayı alan insanlar bu markadan sadece çok kısa süreliğine memnun kalıyorlar sonrasında başlıyor sorunlar.

Yani sabit bir üretim ve stabil bir kalitesi yok. Aynı cihaz sizde böyle calısıyorken bir baskasında 100 derecede calısıyor hem de oyunlarda testte de değil yani.

O yüzden ben Monster alınmasını tavsiye etmiyorum.

Aslında doğru diyorsun ürünlerin hiçbiri birbirini tutmuyor mesela çoğu insan ekrandaki ölü pixellerden yakınıyor fakat bende çıkmadı yani biraz da şans işi. Galiba kasalarında model isimleri oluyormuş arkadaşımda da A5 var fakat eski kasa mesela onun fanı çok gürültülü çalışıyor. (süpürge gibi) ve ısınıyor ama benim kasamda o sorunlar yok ben o sorunları fixlediklerini düşünüyorum. Bütçesi sıkıntılı olanlar için Monster birebir diye düşünmekteyim piyasaya göre ucuz mal üretiyorlar yalan yok.

Aslında doğru diyorsun ürünlerin hiçbiri birbirini tutmuyor mesela çoğu insan ekrandaki ölü pixellerden yakınıyor fakat bende çıkmadı yani biraz da şans işi. Galiba kasalarında model isimleri oluyormuş arkadaşımda da A5 var fakat eski kasa mesela onun fanı çok gürültülü çalışıyor. (süpürge gibi) ve ısınıyor ama benim kasamda o sorunlar yok ben o sorunları fixlediklerini düşünüyorum. Bütçesi sıkıntılı olanlar için Monster birebir diye düşünmekteyim piyasaya göre ucuz mal üretiyorlar yalan yok.
Sabit bir kalitesi yok hocam o yüzden kumar oynamaktansa kendini kanıtlamıs ürün veya marka almak daha iyi. Monster malzeme kalitesinde iyi değil Abra serisinde Clevo kasa kullanıyor ki berbat zaten.

Ek olarak yazılım desteği kötü BIOS güncellemesi için bile aramanız yada mail atmanız gerekiyor ve siteye eklemiyorlar direk size yolluyorlar.

Control Center diye bir programı var RGB ledleri ve Fanları bug a sokmaktan başka bir işe yaradığı yok.

Ömür boyu bakım garantisi diyorlar dandik macun sürüp iki fıs fıs hava vuruyorlar. Bizzat ise hiç unutmadıgım bir durum da başımıza gelmişti. Yine bir monster kullanan abimiz vardı fanı bozuldu diye servise gönderdik göndermeden önce fanının arızalı oldugunu kanıtlamak ıcın test etmıstım tabi sıcaklık degerlerine de bakmıstım kullanılabilir mi degil mi bir süre idare edermi etmezmi diye.

Sıcaklıklar eh işte öldürmez derecedeydi. Sonra servise gönderdik servis fanı değişmiş temizlik yapmıs macun sürmüş raporu ile geri yolladı cihazı. Ya cihazı elimize aldık yanıyor eskisinden daha cok ısınıyor neyse kapağı bir açtım orjinal fan farklı takılan fan farklı sürülen macun ise leş eskisinden daha cok ısınıyor fanın biri farklı ses diğeri farklı ses cıkarıyor.

Yani sadece kagıt üstündeki verilere bakmamak gerekiyor ben her zaman soylerım bir ürünün markanın kalitesi %50 üründe %50 satıs sonrası destek de belli oluyor. Monster da ise bu kalite yerlerde diye düşünüyorum ve görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı