12.500 TL'ye Monster Tulpar T7 v20.3 alınır mı?

Bütçe
13000
Bu iki üründe üzmez sizi hocam, yurt dışından alma şansınız varsa bunu öneririm.

Elektronik mühendisliğinde render tarzı bir durum yok diye biliyorum, var mı? Amacınız not almak ve oyun oynamak değil mi?

Hocam, sizce bu plastik kasa en dandik Max Q ve eski nesil ekran kartlı MSI almak mantıklı mı gerçekten?

Monster, milletin annesine sövmüş gibi yanıtlar atmış herkes. Kusura bakmayın bu cümlem için özür diliyorum sizden ama durduk yere de çöp diye kötülüyorsunuz bilimsel bir desteğiniz olmadan yani.

12500TL'ye Tulpar T7 v20.3 alamazsın çünkü zam yedi 😂😂
Bende var bu model, bilgisayar mühendisliği okuyorum üniversite öğrencisiyim öncesinde de Abra modeli kullandım 2 yıl memnun kaldım sattım aldığım fiyata bu modele upgrade ettim şimdi de mining ile aradaki farklı çıkarıyorum ayda 1000TL getiriyor oyun da oynadım bir sürü hala da oynuyorum ara ara hiçbir sorunu yok, mining yaparken GPU 55derece sabit fan %70, oyunlarda ise 85 falan oluyor en fazla.

Ama şöyle bir şey var var sayılan fan ayarları çok iyi değil bence, fanları çok az çalıştırıyor sessiz tutuyor cihazı ama ısınıyor gerçi ben harici klavye mouse ile kullanıyorum hep daha zevkli olduğu için o yüzden ısınmanın bana bir zararı yok cihaz yanmadığı sürece onda da zaten var sayılan ayarlarda yandığı için garantiye veririm yaparlar ki yanmaz zaten bunu biliyoruz limitler var yani.
Neyse ben fan curve eğrisini arttırdım öyle kullanıyorum fanları daha çok çalıştırıyor daha serin kalıyor memnunum cihazdan bence bu paraya alınabilecek en iyi cihaz.

MSI RTX 3060'lı modeller vardı ben alırken aynı paraya ama hem Max Q idi onlar hem 8RAM falan vardı hem de servis garanti hizmeti kabul edelim ki Monster'ın çok iyi yani o yüzden kafam rahat etsin diye Monster aldım tüm özellikleri de Full ekran CPU RAM vs iyi yani.

İstediğiniz test falan olursa yapabilirim. Ki muhtemelen zaten yapmışımdır. :)

Hocam sizce bu plastik kasa en dandik max q ve eski nesil ekran kartlı msi almak mantıklı mı gerçekten?

Monster milletin annesine sövmüş gibi yanıtlar atmış herkes kusura bakmayın bu cümlem için özür diliyorum sizden ama durduk yere de çöp diye kötülüyorsunuz bilimsel bir desteğiniz olmadan yani.

12500tl ye tulpar t7 v20.3 alamazsın çünkü zam yedi 😂😂
Bende var bu model, bilgisayar mühendisliği okuyorum üniversite öğrencisiyim öncesinde de abra modeli kullandım 2 yıl memnun kaldım sattım aldığım fiyata bu modele upgrade ettim şimdi de mining ile aradaki farklı çıkarıyorum ayda 1000tl getiriyor oyun da oynadım birsürü hala da oynuyorum ara ara hiçbir sorunu yok, mining yaparken gpu 55derece sabit fan %70, oyunlarda ise 85 falan oluyor en fazla.

Ama şöyle birşey var var sayılan fan ayarları çok iyi değil bence, fanları çok az çalıştırıyor sessiz tutuyo cihazı ama ısınıyor gerçi ben harici klavye mouse ile kullanıyorum hep daha zevkli olduğu için o yüzden ısınmanın bana bi zararı yok cihaz yanmadığı sürece onda da ztn var sayılan ayarlarda yandığı için garantiye veririm yaparlar ki yanmaz ztn bunu biliyoruz limitler var yani..
Neyse ben fan curve eğrisini arttırdım öyle kullanıyorum fanları daha çok çalıştırıyor daha serin kalıyor memnunum cihazdan bence bu paraya alınabilecek en iyi cihaz.

Msi rtx 3060 lı modeller vardı ben alırken aynı paraya ama hem max q idi onlar hem 8ram falan vardı hem de servis garanti hizmeti kabul edelim ki monsterın çok iyi yani o yüzden kafam rahat etsin diye monster aldım tüm özellikleri de full ekran cpu ram vs iyi yani.

İstediğiniz test falan olursa yapabilirim. Ki muhtemelen ztn yapmışımdır. :)
Öncelikle şunu söylemek istiyorum, attığım MSI modellerinin hepsinin kasa kalitesi gayet iyi. Ve hepsinin ekran kartı Max-P, Max-Q değiller. 20.3 önermiyoruz çünkü Abra kasalı Tulpar, malzeme kalitesinden kısılmış durumda. Verdiği paradan alabileceği maksimum performansı almak isteyen bir kişi alabilir ama sorun çıkartma ihtimali olan bir model. Bir kez yere düşürdüğünüzde kasa çatlarsa yapabilecek bir şey kalmıyor. Ayrıca sizin sorun yaşamamanız başka birisinin sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Teknoloji şans işidir ancak 20.3'ün sorun çıkartma olasılığı GL ve Alpha modellerine göre çok daha büyüktür. Ben tanıdığım kimseye sırf daha performanslı diye 20.3 aldırmam. Ancak sizin paranız, siz karar vereceksiniz nasıl harcayacağınızı. Hayırlı olsun cihazınız.

Hocam sizce bu plastik kasa en dandik Max Q ve eski nesil ekran kartlı MSI almak mantıklı mı gerçekten?

Monster milletin annesine sövmüş gibi yanıtlar atmış herkes kusura bakmayın bu cümlem için özür diliyorum sizden ama durduk yere de çöp diye kötülüyorsunuz bilimsel bir desteğiniz olmadan yani.

Bende var bu model, bilgisayar mühendisliği okuyorum üniversite öğrencisiyim öncesinde de Abra modeli kullandım 2 yıl memnun kaldım sattım aldığım fiyata bu modele upgrade ettim şimdi de mining ile aradaki farklı çıkarıyorum ayda 1000TL getiriyor oyun da oynadım bir sürü hala da oynuyorum ara ara hiçbir sorunu yok, mining yaparken GPU 55derece sabit fan %70, oyunlarda ise 85 falan oluyor en fazla.

Ama şöyle bir şey var var sayılan fan ayarları çok iyi değil bence, fanları çok az çalıştırıyor sessiz tutuyor cihazı ama ısınıyor gerçi ben harici klavye mouse ile kullanıyorum hep daha zevkli olduğu için o yüzden ısınmanın bana bir zararı yok cihaz yanmadığı sürece onda da zaten var sayılan ayarlarda yandığı için garantiye veririm yaparlar ki yanmaz zaten bunu biliyoruz limitler var yani.

MSI RTX 3060'lı modeller vardı ben alırken aynı paraya ama hem Max Q idi onlar hem 8RAM falan vardı hem de servis garanti hizmeti kabul edelim ki Monster'ın çok iyi yani o yüzden kafam rahat etsin diye Monster aldım tüm özellikleri de Full ekran CPU RAM vs iyi yani.

İnşallah ölü pixel çıktı diye konu açmazsınız.

Hocam, sizce bu plastik kasa en dandik Max Q ve eski nesil ekran kartlı MSI almak mantıklı mı gerçekten?

Monster, milletin annesine sövmüş gibi yanıtlar atmış herkes. Kusura bakmayın bu cümlem için özür diliyorum sizden ama durduk yere de çöp diye kötülüyorsunuz bilimsel bir desteğiniz olmadan yani.

Devam edin hocam mininge 2 gün sonra patlar ekran kartınızının topları uğraşıp durursunuz.
Ben şunu anlamıyorum. Kimse demiyor mu bu adamlar aynı özellikli laptopu nasıl 2 3 bin tl daha ucuza satabiliyorlar diye ?

Devam edin hocam mininge 2 gün sonra patlar ekran kartınızının topları uğraşıp durursunuz.
Ben şunu anlamıyorum. Kimse demiyor mu bu adamlar aynı özellikli laptopu nasıl 2 3 bin tl daha ucuza satabiliyorlar diye ?
Belki de diğer firmalar aynı özellikli laptobu 2-3bin TL fazlaya satıyorlardır :)

2.si, monsterda 12k ya 3060lı pc var ayrıca monsterda 15k ya da 3060lı pc var. Birisi metal kasa diğeri plastik. Ben şahsen 3k az verip plastik olanı aldım o yüzden diye düşünüyorum, abra kasalı tulpar.

Çin üretimi tongfang ve clevo marka laptopları satıyorlar. Tüm dünyada satılan ve beğenilen modeller. Bendeki laptop modeli tongfang gm7mg0r araştırabilirsiniz Amerika ve Avrupa'daki yorumları. Electronics, xmg ve birsürü farklı isimle satılıyorlar.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum, attığım MSI modellerinin hepsinin kasa kalitesi gayet iyi. Ve hepsinin ekran kartı Max-P, Max-Q değiller. 20.3 önermiyoruz çünkü Abra kasalı Tulpar, malzeme kalitesinden kısılmış durumda. Verdiği paradan alabileceği maksimum performansı almak isteyen bir kişi alabilir ama sorun çıkartma ihtimali olan bir model. Bir kez yere düşürdüğünüzde kasa çatlarsa yapabilecek bir şey kalmıyor. Ayrıca sizin sorun yaşamamanız başka birisinin sorun yaşamayacağı anlamına gelmiyor. Teknoloji şans işidir ancak 20.3'ün sorun çıkartma olasılığı GL ve Alpha modellerine göre çok daha büyüktür. Ben tanıdığım kimseye sırf daha performanslı diye 20.3 aldırmam. Ancak sizin paranız, siz karar vereceksiniz nasıl harcayacağınızı. Hayırlı olsun cihazınız.
Söylediklerinize tamamiyle katılıyorum. 👍🏻
Yere düşerse bitti yani o laptop ölür direk gerçekten hemfikiriz o konuda.
Tşk ederim dualarınız için, aldım 1.5 aydır çok güzel oyunlar oynuyorum ve ölü piksel vs hiçbi sorunu da yok.

tongfang gm7mg0r bilgisayarın dünya çapındaki bilinen model adı bu. Tongfang üretimi güzel bir fp ürünü. Sanki tr de elle üretilmiş, lehimle birleştirilmiş gibi kötülemeniz yersiz. Diğer ülkelerdeki incelemelerine vs bakabilirsiniz. Linus tech tips ve dave2d bile inceledi beğendi. Panel dahil tüm parçalar bilinen, dünya çağında popüler, gayet düzgün üreticilerden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı