12 ay mining yapılmış 3080 alınır mı?

@AXCHNEER İşte sorun orada üretici direkt uzun ömürlü olsun diye üretmiyor zaten her şeyi kurtarsın kafasıyla en fazla belli bir süre içinde üretiliyor bir yerden sonra bu mantık kurtarmayacağı için yenisini almak zorunda kalıyorsun işte mega tüketim mantığı.

Son olarak 7/24 giden araba ile daha az gideni aynı değildir en basit mantık bile bu saçma tezi yenebilir.

Adamın kartı sürekli 75-80 derecede çalıştırmadığını nasıl bileceğiz peki ben burada risk almasın diyorum sadece.
GDDR6X belleklerin zaten mining yaparken 80 derecenin altına çalışması neredeyse imkansız, ama ona göre tasarlanıyor.
İşte sorun orada üretici direkt uzun ömürlü olsun diye üretmiyor zaten her şeyi kurtarsın kafasıyla en fazla belli bir süre içinde üretiliyor bir yerden sonra bu mantık kurtarmayacağı için yenisini almak zorunda kalıyorsun işte mega tüketim mantığı.
Bu bilgiyi bildiğinize göre Micron'da çalışıyorsunuz herhalde.

@classy01 Forum içinde işlemci üretiminden tut bu üretim aşamalarını dahi yazıp incelemiş adamım daha çok araştırmış biriyim.,

Bir bildiğimiz var elbet konuşuyoruz.

Körü körüne madenciliği savunmam veya bir fikri.

Ama üreticiler sağlam yapalım değil tam tersine ortalama yapalım hep bizden alsınlar diye üretir kapitalizim varken NVIDIA neden gitsin uzun süre aynı performansı veren ürünü yapsın 3 yıl sonra bozulur sen gene ondan alırsın çünkü ona bağımlısın.

O kartın ahı gitmiş vahı kalmıştır ben diyeyim.
Adamın kartı LHR sizinki değilse derdi sizin kartınıza çökmek çünkü LHR madencileri zora sokuyor yani derdi sizi biraz göz boyama yolu ile kartınızı almak.

Ben olsam böyle saçma bir teklife hayır derdim.

7/24 çalışıp VRAM'leri artık beni bir bırak diyen karttan hayır beklemek çöken binaya yerleşmekle aynı mantık.
Sadece 1 sene mining yapılmış. 4-5 senedir aynı kartlarla halen sorunsuz mining yapanlar var ve bu kartlar nispeten 3000 serisine göre eski teknoloji. 1 senede çöp olur mantığını bir bırakın yahu. Düzgün soğutulduysa sıfırdan farkını algılayamazsınız bile.

@AXCHNEER İşte sorun orada üretici direkt uzun ömürlü olsun diye üretmiyor zaten her şeyi kurtarsın kafasıyla en fazla belli bir süre içinde üretiliyor bir yerden sonra bu mantık kurtarmayacağı için yenisini almak zorunda kalıyorsun işte mega tüketim mantığı.

Son olarak 7/24 giden araba ile daha az gideni aynı değildir en basit mantık bile bu saçma tezi yenebilir.
Taksilerin çok uzun kmler yapmasının en büyük sebebi motorun sürekli sıcak ve en verimli ısı değerinde çalışmasıdır. Yazdığınız örnekle ters düşüyor zaten. Bildiğiniz konularda yorum yapın.

@classy01 Forum içinde işlemci üretiminden tut bu üretim aşamalarını dahi yazıp incelemiş adamım daha çok araştırmış biriyim.,

Bir bildiğimiz var elbet konuşuyoruz.

Körü körüne madenciliği savunmam veya bir fikri.

Ama üreticiler sağlam yapalım değil tam tersine ortalama yapalım hep bizden alsınlar diye üretir kapitalizim varken NVIDIA neden gitsin uzun süre aynı performansı veren ürünü yapsın 3 yıl sonra bozulur sen gene ondan alırsın çünkü ona bağımlısın.
Adamlar neden böyle bir şey yapsın? Eğer yaptıkları ürün sağlam değilse sürekli RMA talebi gelir eğer RMA Talebi gelirse ya ürünü komple değiştirmek zorunda kalırlar ya da tamir etmek zorunda kalırlar, ekran kartlarının 3 yıl garantili olduğunu düşünürsek zarar ederler.

@AXCHNEER işte sorun orada üretici direkt uzun ömürlü olsun diye üretmiyor zaten her şeyi kurtarsın kafasıyla en fazla belli bir süre içinde üretiliyor bir yerden sonra bu mantık kurtarmayacağı için yenisini almak zorunda kalıyorsun işte mega tüketim mantığı.

O zaman yapılsa da gidecek, yapılmasa da gidecek. Bu nasıl mantık?

Metalleri ısıtıp hareket ettirmediğimize göre sorun olmaz. Hareket yok, metal yok, 100 dereceye rahatlıkla dayanan silikon var. Temel metal ve mekanik bilginiz olsa bunu yazmazdınız. Ayrıca NVIDIA yılların şirketi, garajında mikrodenetleyiciler ile deney yapan birisi değil.

Geri
Yukarı