12 GB ekran kartı günümüzde yeter mi?

Bayıldım. : )

Ooo 4K demişsiniz sonradan. 4K farklı bir dünya. Ben forumda 4K tv/monitör kullanan sayılı oyunculardanım. 4K için olmaz, yetmez. 2K için güzel ama 4K da acayip drop yersin, FPS düşer. 30 frame yeter dersen o başka.

4K TV de önemli, input lag filan nasıl olacak? Sağlam TV lazım bunun için. Her TV oyun monitoru olmaz, hatta çok azı olabilir.
Benimki de ayrı bir hastalık zaten. Bu ROG LC 3080 Ti kasama yakışacak olan ve beni tatmin edecek bir kart. Mantıklı düşünmek gerekirse 12 GB VRAM'in 4K'da yetmeyeceği konusunda hepimiz hemfikiriz tabii ki. Hunharca oyun oynayayım, kartın limitlerini sonuna kadar kullanayım derdinde olsam 4000 serisi kart alırım.
Aşırı zorlar mı diye kafama takılmıştı sadece.

Televizyonum LG OLED CS6LA modeli ve oyun televizyonu diye kullanılabiliyor da. Input lag, Hz bakımından oyuncu monitöründen pek farkı yok. DP portu bile var.

Son düzenleme:
Bayıldım. : )

Benimki de ayrı bir hastalık zaten. Bu ROG LC 3080 Ti kasama yakışacak olan ve beni tatmin edecek bir kart. Mantıklı düşünmek gerekirse 12 GB VRAM'in 4K'da yetmeyeceği konusunda hepimiz hemfikiriz tabii ki. Hunharca oyun oynayayım, kartın limitlerini sonuna kadar kullanayım derdinde olsam 4000 serisi kart alırım.
Aşırı zorlar mı diye kafama takılmıştı sadece.

Televizyonum LG OLED CS6LA modeli ve oyun televizyonu diye kullanılabiliyor da. Input lag, Hz bakımından oyuncu monitöründen pek farkı yok. DP portu bile var.
TV güzel. En kısa zamanda iyileşmeniz ümidiyle çünki o ekrana en az 4080 lazım. kolay gelsin.

Katılıyorum hocam bilerek, isteyerek, dolandırır mı insan kendini?
Arkadaşın alacağı 3080 Ti fiyatına rahatlıkla 4080 bulunabiliyor.
İnsan kendine herşeyi yapabilir. Yapması da ona kalmış. Parası vardır, 3080 de alır, sonra başka bilgisayar toplar 4080 alır.. Bu noktadan sonra bizi ilgilendirmez.

4K için nasıl fazlasıyla artıyormuş açıkla bakalım.

Yazdığım mesajda 4K için fazlasıyla artıyor gibi bir şey yazmıyor, ayrıca senin için ne yapayım? Gidip 12 GB ekran kartımı alayayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı