Günümüzde 8 GB ekran kartları yeterli mi?

ensar durmaz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sizce gunumuzde 8 GB ekran kartlari yeterli mi? Cogu yuksek standartli oyunda 10-13 GB VRAM kullaniliyor. Ben PC'yi 2 ay once aldim ve icinde 8 GB RTX3060 Ti bulunuyor. Sizce ileride veya yakin zamanda bana sıkıntı yaşatır mı?

Merhaba sizce gunumuzde 8 GB ekran kartlari yeterli mi? Cogu yuksek standartli oyunda 10-13 GB VRAM kullaniliyor. Ben PC'yi 2 ay once aldim ve icinde 8 GB RTX3060 Ti bulunuyor. Sizce ileride veya yakin zamanda bana sıkıntı yaşatır mı?

Hocam ben 10 yıldır aşkın 1014 MB VRAM kullanıyorum ya. Böyle başlıkları açmayın gözünüzü seveyim üzülüyorum.

GPU'nun kas gücüne bağlı. 3070 gibi GPU'lar için yetmeyecektir, fakat RX 6600 için yeterli olacaktır.

Yaşayabilirsin. Bende 2070 Super mobil var, 8 GB'ı dibine kadar kullanıyor bazı oyunlar. Muhtemelen 2-3 sene sonra kalite düşürmemiz gerekecek. Kalite düşünce otomatik olarak oyunun kullandığı VRAM de düşecek tabi ama yine de 8 GB yetersiz kalabilir.

Yeterli. Sapphire RX 6600 8 GB kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı