12 GB ekran kartı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden kendine şunu sormuyorsun ? Bu gibi durumlarda neden cevap verme ihtiyacı duyuyorum ?
Bu senin sadece bu konularda değil başka konulardada duyarlı biri olabileceğini gösterir. Ama yaşadığın olayda bişey bildiğini gösterme çabası iyi bir davranış olarak görülemez. Bunuda söyliyim.
Ama hayattaki deneyimlerimden şunu söyliyebilirim(farklı konularda haklı olursan diye bir öneri) ;
Okulda duyarlı olmak pek iyi değildir aslında kişinin kendisi için, zamanla başkalarından uzaklaşır tek başına kalırsın, baydoğru olduğun için sıkıcı ilan edilirsin, yalnız kalırsın bu iyi olmaz.
Hayat böyledir ne yazıkki, kendini ilerlettikçe şunu görürsün insanlar neden salak olmakta diretiyor.
Sende onlar gibi taklit yapmazsan farklı olursun, farklı oldukça kendin gibi birisini bulman zorlaşır yalnız olursan asosyalliğe sürüklenirsin.
Sadece doğru ortamını yarat sevdiğin şeyleri yapacağın paylaşacağın arkadaşlar edin.
Herkes gibi olma ama çevrenin çevrenin farkında ol. Birçok insan farklıdır ama herkes aynı rolu oynar toplumda.
Toplumun kaliteside ülkeden ülkeye değişir, burası türkiye bunuda sakın unutma :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana da çok oluyor, uzmanlık alanımı bilgisiz birisi amatörce ve yanlış bir şekilde konuşunca sinirleniyorum. Cevap vermek zorunda hissediyorum kendimi, çünkü o konu hakkında bilgim var. Yapılması gereken şey umursamamak, ve içgüdülere karşı gelip susmak. Sizi bir güç konuşmaya itse bile susmak. İkinci bir opsiyon olarak da o kişiye - zorla da olsa - o bilgiyi enjekte etmek. Ne kadar zor olsa da o kişiye yapışıp doğruyu öğretene kadar çabalamak...

Geçen gün İnternet Kafedeyken çocuklar konuşuyordu. ''Abi bir yaz tatili gelsin 32 gb ramli laptop alıcam'' diyorlardı güldüm.

O kadar ütopik hayallerle yaşayan çocuklar var ki. 'Babam liseyi kazanırsam 18.000 Tl'lik Alienware alacak.' diyenleri bile gördüm. Tabi sonuçta çocuk kazanamıyor, ve de alınmıyor...

Bir de sanki liseleri kazanmaları babaları için fayda sağlıyor, çocuk zaten kendisi için çalışmayıp, sadece bilgisayar için çalışacaksa hiç çalışmasın.

Ebeveynleri de olmasa... Bazı tipler de ağlama rolleri sonucunda aldırıyor... Çalışacağım diye söz veriyorlar, sonuç; not ortalaması 55...

Ebeveynleri de olmasa... Bazı tipler de ağlama rolleri sonucunda aldırıyor... Çalışacağım diye söz veriyorlar, sonuç; not ortalaması 55...

Yav birader sen ne diyorsun. Sırf deneme sınavından 60 NET çekti diye çocuğuna 5S alan baba gördüm. Bende para olduğu halde babam bilgisayar aldırmıyo. Çünkü ona kitleneceğimi biliyor. Haklı da adam :)

Babamın ortaokul zamanında bilgisayar alma şartı güzel render almamdı. Güzel renderlar alırsan, güzel animasyon yaparsan alırım diyordu... En iyisi okul ile şartlandırmamak, bilgisayar ile ne yapabileceği ile şartlandırmak...

Cigabayt Bakkalcıoğulları'nın nesli tükenmeli...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı