12. nesil Intel işlemcilerin laptoplara etkisi

Teoman Karagöz

Hectopat
Intel'in masaüstü bilgisayarlar için 12. nesil işlemcileri sızdırldı. DDR5 desteği 12. nesil ile birlikte gelecek RAM'lerin frekansları artmış durumda.
İşlemcilerin güç konusunda da daha iyi performans göstermesi planlanıyor.
12. nesil laptoplara tahmini ne zaman gelir?
12. nesile geçişle birlikte laptoplarda nasıl bir gelişme olur?
11. nesil Intel işlemciler şu an AMD'den iyi gibi laptop konusunda ama 12. nesilin çıkmasına da çok kalmadı 12. nesil beklemeye değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'in masaüstü bilgisayarlar için 12. nesil işlemcileri sızdırldı. DDR5 desteği 12. nesil ile birlikte gelecek RAM'lerin frekansları artmış durumda.
İşlemcilerin güç konusunda da daha iyi performans göstermesi planlanıyor.
12. nesil laptoplara tahmini ne zaman gelir?
12. nesile geçişle birlikte laptoplarda nasıl bir gelişme olur?
11. nesil Intel işlemciler şu an AMD'den iyi gibi laptop konusunda ama 12. nesilin çıkmasına da çok kalmadı 12. nesil beklemeye değer mi?

Yeni soket anakartlar gerekebilir ve 11. nesil daha yeni çıktı ne 12. nesili.

Kessinlikle değer sonuçta DDR 5 ve bazı kaynaklara göre PCI-e 5.0 bende beklemeyi düşünüyorum olmazsa LGS'den sonra 11900K falan alacağım laptop olarak ise gine beklenir.

Doğru ve Intel her iki nesilde bir soket değiştiriyor.

Intel soket değiştirmeyi çok seviyor AMD'den örnek alsın adamlar kaç yıldır aynı sokette. Anakartların daha çok alınması için değiştiriyor yoksa AMD gibi yapabilir durabilir aynı sokette işi gücü para.
Kessinlikle değer sonuçta DDR 5 ve bazı kaynaklara göre PCI-e 5.0 bende beklemeyi düşünüyorum olmazsa LGS'den sonra 11900K falan alacağım laptop olarak ise gine beklenir.

Intel fanı mısınız?

Intel fanı mısınız?

Geri
Yukarı