12 sene sonra İstanbul ve küçük bir hüzün

Kuku peşinde koşan erkeği yolla Ukrayna'ya bak bakalım bir daha buraya geldiklerinde kapris çekecekler mi? 😂

Bir de şunu düşündüm, Ukraynalılar gelseydi galiba ülkemde mülteci istemiyorum diye bir şey olmazdı. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
Güzel olanlar var ama kaprissiz kendini üstün görmeyen Türk kızı çok az. Full makyaj yapıp güzel hissedenler hariç. Onları saymıyorum bile.

Orası öyle.
Bu şımartılma aileden geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de şunu düşündüm ukraynalılar gelseydi galiba ülkemde mülteci istemiyorum diye bir şey olmazdı. Sen bu konuda ne düşünüyorsun?
Arapların dünyasını yeterince gördük, teeeyy milattan günümüze kadar. Geri kalmış, barbar bir toplum. Asimile olmamaları ve üstün ırk havaları da çabası.
Büyük ihtimalle Batı/Asya kökenli uygarlıklar Araplara kıyasla iyidir.
Ukrayna kültürü, insanı, davranışları nasıldır bilemem ama gidince öğreneceğim. 😂

İstanbul aslında çok güzel bir şehir. Böyle çok özel, değerli eşyaların bulunduğu bir kutu olur ya işte İstanbul o kutu. Fakat maalesef son yıllarda o kutu çamaşır sepetine dönmüş durumda.

Üstüne bir de beklenen İstanbul depremi var. Gerçek kurtulanlar deprem anında ölenler mi olacak yoksa sağ çıkanlar mı onu bile bilemiyoruz. En çok korktuğum şeylerden birisi de göçmen kitlenin depremden sonra yapabilecekleri şeyler. Deprem çantasında kendinizi savunmak için ek aletler de koymak gerek artık.

İstanbul aslında çok güzel bir şehir. Böyle çok özel, değerli eşyaların bulunduğu bir kutu olur ya işte İstanbul o kutu. Fakat maalesef son yıllarda o kutu çamaşır sepetine dönmüş durumda.

Üstüne bir de beklenen İstanbul depremi var. Gerçek kurtulanlar deprem anında ölenler mi olacak yoksa sağ çıkanlar mı onu bile bilemiyoruz. En çok korktuğum şeylerden birisi de göçmen kitlenin depremden sonra yapabilecekleri şeyler. Deprem çantasında kendinizi savunmak için ek aletler de koymak gerek artık.
Durumunuz varsa sağlam bir bina da kira da oturun.

Durumunuz varsa sağlam bir bina da kira da oturun.
Her ne kadar sağlam bir binada otursak bile depreme nerede ne zaman yakalanacağımızı bilemeyiz. Ha bu "o zaman berbat evlerde yaşayalım" demek değil tabii ki imkan varsa gerekirse konfordan feragat edilip sağlam bir evde oturulmalı.

Bir de yapıların eski olması sorunu var. O ayrı mesele

Yeni konular

Geri
Yukarı