12. sınıf uzaktan okunup dershaneye gidilmeli mi?

fenr1rr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 11. Sınıfı bitirmiş bulunuyorum son 2 aydır üzerimde inanılmaz bir baskı var. Sanırım bazı şeylerin ne kadar ciddi olduğunun biraz geç farkına vardım :) bu güne kadar evde ders kitabı açtım test çözdüm desem yalan söylemiş olurum.

Neyse ki durumumuz dershane için yeterli. 11. Sınıfı eşit ağırlık olarak okudum pişmanım gerçi sayısal seçsem de bir şey değişmezdi muhtemelen çünkü derslere hiç önem vermedim. Hedeflerimin hepsinin sayısal olduğunu öğrenmem üzerine sayısal geçmeye karar verdim bu saatten sonra sayısala odaklanacağım okuldan hocalarımla bu konu üzerine tavsiye istedim ve bana 12. Sınıfta okula gelmememi açıktan okumamı ve dershaneye gidip sınava hazırlanmamı önerdiler.

Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir çok merak ediyorum. Hedefim olabildiğince kısa sürede istediğim bölümü kazanabilmek yoksa 3-4 yıl dershaneye gidip de sınava girebilirim ancak bu en son isteğim. Biraz uzun yazdım farkındayım kusura bakmayın, sizin fikirleriniz nedir dostlar?

Yapabilirsen evet ama yapabileceğine inanmıyorsan millete kulak asma okulunu bitir örgün eğitimini tamamla. Açığa geçmen örgün eğitimini çöpe atman demek. Büyük risk büyük emek ister. Hesap kitap sende bitiyor.

Eğer cidden çalışacağına inanıyorsan açığa geç. 12. Sınıfta okul ve dershaneyi beraber yürütmek kolay değil. Ayrıca okulda alacağın eğitim ve dershane eğitimin aynı anda gitmezse kafanda karışır.

Geri
Yukarı