12. sınıfa geçmeden yazın neler yapılmalı?

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sınavı kazanmak için 12'ye geçmeden bir şeyleri bitirmek istiyorum ama neleri bitirmeliyim konusunda kararsızım. TYT Türkçede paragrafta eksiğim sadece süremi azaltmak dil bilgisi konusunda hiçbir fikrim yok her denemede tüm dilbilgisi sorularını boş bırakırdım. TYT mat için temelim iyidir ancak şu anda karşıma çok kolay üslü sayılar sorusu çıksa bile yapamam. TYT fen için 10.sınıfdan 11.sınıfa geçerken ki yazda fen çalıştım ve ufak fizik nokta atışı çalışıp halledebilirim. 11 sınıf matematik ortalamam 94dü (1.dönem) yani en üst seviye soruları çözemedim sadece apotemi gibi. 11 Matematiği orta zorluk bir kaynakla tekrar edip zor soruları çözebilecek seviyeye gelebilirim. 11. sınıf Kimya ve Biyoloji sağlamdı. Ama 11. sınıf Fiziğim çok berbat olmasa da kötü bir durumda. Bu durumdaki ben nelere çalışmalıyım. Ama bunların yanında ben bir depremzedeyim yani 2.dönem komple yok bizde Mayıs'ta okullar açıldı hocalar geneli ders işlemiyor sınıflarda. Çünkü sınıflar 10 kişi bile yok. Devam zorunluluğu yok okula gitmiyorum. Bolca boş vaktim var. Her ses farklı bir şeyden bahsediyor. Kafam çok karışık sizlerin tavsiyelerinizi beklerim.

Hocam tyt'yi bitirmen çok iyi olur bitiremezsen bile videoları izleyip fikir sahibi olman önemli.Türkçe konusunda paragraf kitapları çözmen lazım ve dil bilgisini bititrsen çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı