12. sınıfta açığa geçilir mi?

Mustafa312432

Zeptopat
Daha fazla  
Şu an 11. sınıfım, 9 ve 10'u pandemiden dolayı uzaktan gördük haliyle çok fazla eksik konum oldu hatta 10. sınıf bilgileri hiç yok sadece TYT girip 2 yıllık okuma kararı aldım bende. 12'de açığa geçip Full TYT kasmayı hedefliyorum çünkü 4 yıllık okurum diye sayısal seçtim şu an gördüğüm dersler 2 yıllık okuyacağım için önemsiz geliyor. Sizce mantıklı mı?

Hocam bence okuldan aldığınız verime bağlı, mesela benim ablam 12. sınıfta açıpa gidip sınıf öğretmenliği kazandı, okulu zaman kaybı olarak görüyordu. Abim okulla birlikte çalışarak hukuk fakültesi kazandı. Mesela bazılarına göre okul zaman kaybı gelir açığa geçer evinde çalışır güzel bir fakülte kazanır bazıları okulla birlikte çalışır yine güzel bir fakülte kazanır. Ben böyle örnek vereyim.

Hocam bence okuldan aldığınız verime bağlı, mesela benim ablam 12. sınıfta açıpa gidip sınıf öğretmenliği kazandı, okulu zaman kaybı olarak görüyordu. Abim okulla birlikte çalışarak hukuk fakültesi kazandı. Mesela bazılarına göre okul zaman kaybı gelir açığa geçer evinde çalışır güzel bir fakülte kazanır bazıları okulla birlikte çalışır yine güzel bir fakülte kazanır. Ben böyle örnek vereyim.
Hocam siz nereyi kazandınız ya da hedefiniz nedir ? Merak ettim.

Hocam hangisinde daha rahat edecekseniz, öyle yapın fakat bana kalırsa hiç açığa geçmenize gerek yok. Tekrar söylüyorum, siz nasıl rahat edecekseniz.

Geçme güzel güzel okuluna benim sana en kral önerimdir bu uzun uzun nedenini yazarım ama kimse okumaz.

Sözde başarılı bir okulda eğitim alıyorum ancak hocalar berbat, akıllı tahtadan herhangi bir yayının konu anlatımını açıyorlar okuyup geçiyorlar bir şey anlamak zor. 8 saat bomboş hiçbir şey yapmadan geçiyor. Şu an okul vakit kaybı gibi geliyor bana, evde olursam rahat rahat TYT çalışırım diye düşündüm. Hem okulum uzak eve gelmem 1 saati geçiyor o yorgunlukla ne TYT çalışabilirim ne de 11. sınıf derslerini.

Bence geçilir. Ben seneye açığa geçmeyi düşünüyorum. Çünkü 11 yıldır yaşadığım şehirden taşındım, okulda adam akıllı arkadaşım yok ve alışık olmadığım bir okulda 2 yıl duramam. Direkt geçip 7/24 dershaneye gideceğim.

Geri
Yukarı