12. sınıfta açığa geçilir mi?

serhanszs

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben 12.sınıf öğrencisiyim Anadolu lisesinde okuyorum açık liseye geçmeyi düşünüyorum. Okul yerine sınava fokus olarak her hafta içi dershanede ders alacağım okula gider gibi.
Ama korkutuğum şeyler var açıktan lise ile ilgili şu kredi olayını anlamadım 170 kredi ile geçebiliyormuşum ama 12. sınıfta açığa geçince açıktan sadece 7 ve 8. dönemi okuyacakmışım kredim yüksek gelir dediler. Kredi nasıl hesaplanıyor hiç anlamadım ama o işi. Bir de açık lise sınavları daha mı zor oluyor? Geçemez isem her şey güme gider mezun da olamam YKS'ye de giremem ne karar versem bilemedim vallahi buraya yazayım dedim. İnşallah anlayan bilen biri yazar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba ben 12.sınıf öğrencisiyim Anadolu lisesinde okuyorum açık liseye geçmeyi düşünüyorum. Okul yerine sınava fokus olarak her hafta içi dershanede ders alacağım okula gider gibi.
Ama korkutuğum şeyler var açıktan lise ile ilgili şu kredi olayını anlamadım 170 kredi ile geçebiliyormuşum ama 12. sınıfta açığa geçince açıktan sadece 7 ve 8. dönemi okuyacakmışım kredim yüksek gelir dediler. Kredi nasıl hesaplanıyor hiç anlamadım ama o işi. Bir de açık lise sınavları daha mı zor oluyor? Geçemez isem her şey güme gider mezun da olamam YKS'ye de giremem ne karar versem bilemedim vallahi buraya yazayım dedim. İnşallah anlayan bilen biri yazar.

Hocam açık sınavları inanılmaz basit oluyor ben 10. sınıfta açığa geçmiştim sınavlara 1 saat bile çalışmadım hepsinden geçtim kredi kısmına gelirsek dediğiniz gibi krediniz yüksek olur ve sınavda seçeceğiniz derslerinde kredisini yüksek tutarsanız sene bitmeden bile mezun olabilirsiniz.

Hocam açık sınavları inanılmaz basit oluyor ben 10. sınıfta açığa geçmiştim sınavlara 1 saat bile çalışmadım hepsinden geçtim kredi kısmına gelirsek dediğiniz gibi krediniz yüksek olur ve sınavda seçeceğiniz derslerinde kredisini yüksek tutarsanız sene bitmeden bile mezun olabilirsiniz.
Bende okuldan pek verim alamıyorum. Eve geldiğimde yaptığım çalışma ile devam ettiriyorum. Artıdan sınıf ortamı ve sınıf da verimimi düşürdüğünü düşünüyorum. Seneye geçmek istiyorum umarım pişman olmam.

Hocam kaldığınız dersinin hiç yoksa ve ortalamanın 70 ve üzeri ise 170 kredi ve üstü krediniz olur.
Toplam 8 tane zorunlu ders var
İnkılâp 7.8
Din 7.8
Edebiyat 7.8
İngilizce 7.8
Bu derslerin hepsini seçip Aralık'ta sınavına girip geçerseniz mezun olursunuz.

Ailen sıkıntı yapmıyorsa geç direkt 12. sınıfta okul bir işe yaramıyor. 2. dönem 5-10 kişi dışında gelen olmaz muhtemelen bizde öyleydi çoğu dershaneye gidiyordu sınıfın.

Kredi kolay şu an bile kredin yüksektir. Sınavlar kolay, geçmeni tavsiye ederim zaten dershaneye gidiyorsun. Umarım her şey gönlünce olur

Hocam kaldığınız dersinin hiç yoksa ve ortalamanın 70 ve üzeri ise 170 kredi ve üstü krediniz olur.
Toplam 8 tane zorunlu ders var
İnkılâp 7.8
Din 7.8
Edebiyat 7.8
İngilizce 7.8
Bu derslerin hepsini seçip Aralık'ta sınavına girip geçerseniz mezun olursunuz.
Hocam 9. sınıf 56 ortalama 10. sınıf 70 ortalama 11. sınıfta 56 bunlar yıl sonu ortalamam kredim 100 küsürlerde olurmu ?

Kaç yılın da geçtiniz hocam ? Cidden basitmi ? Açık sınavlarınada çalışırım ama yoğunluğum yks odaklı olucak.

Son düzenleme:
Hocam 9. sınıf 56 ortalama 10. sınıf 70 ortalama 11. sınıfta 56 bunlar yıl sonu ortalamam kredim 100 küsurlerde olur mu?

Kaç yılın da geçtiniz hocam? Cidden basit mi? Açık sınavlarınada çalışırım ama yoğunluğum YKS odaklı olacak.

2020 yılında 10. sınıfken geçiş yaptım 11'in sonlarında bitirdim ve evet cidden çok basit bizimki e sınav olduğundan daha da basitti

Geri
Yukarı