12. sınıfta açığa geçilir mi?

Hollywoo

Hectopat
Selam. Biliyorum çok fazla konu açılmış ve çoğunu da okudum ama kendim de açmak istedim. 11. sınıf sayısal öğrencisiyim. Eğitim hayatım boyunca her zaman 40 dakikalık dersin max 10-20 bazen de hiç dinlememişimdir. Okuldaki saatimin 5-6 saati boş yere geçiyor ve spor vs derken o yorgunlukla kendim çalışarak notlarımı iyi tuttum. İyi dediğim her sene ortalam 80 küsür civarı geliyor. Artık günümün boşa gitmesinden bıktım ve 12. sınıf da bunun bahanesi oldu. Şimdi hedefim öyle 430-450 gibi puanlar değil. 390-410 civarı ve sıralama olarak 10-40k veya bu sıralamalara yakınlara girebilmek. Evde gereken disiplini sağlayabileceğimi düşünüyorum. Evet öyle ders üstüne oturup 6-7 saat çalışabilen bir insan değilim ama 2 saat çalışıp ara veririm sonra tekrar çalışırım gün içerisinde böyle bir plan yapmayı düşünüyorum. Benim merak ettiğim konu 12'yi açıktan bitirdiğimde diplomamda açıktan bitirdi yazacak sanırım, bunun ne gibi dezavantajları olur ileride? Bir de gerçekten açığa geçip iyi bir başarı elde edilebilir mi? Az çok cevapları biliyorum ama açığa geçip de iyi yerler veya istediklerini kazanmış insanlar olduğunu vs görürsem biraz daha kararımda kesin olabilirim.

Açık lise diplomasıyla, örgün eğitim veren liselerin diploması arasında bir fark yok. Onun dışında başarılı olup olmamak size bağlı, iyi değerlendirebilirseniz başarılı olursunuz. Neden olmasın?

Adı olan sayılı okullardan mezun olmadığın sürece lise diplomasının bir önemi yok önemli olan üniversite diploması. Bence açığa geçmek mantıklı bir karar zamanını iyi kullanabilirsen çok iyi getirisi olur senin için şimdiden başarılar dilerim.

Adı olan sayılı okullardan mezun olmadığın sürece lise diplomasının bir önemi yok önemli olan üniversite diploması. Bence açığa geçmek mantıklı bir karar zamanını iyi kullanabilirsen çok iyi getirisi olur senin için şimdiden başarılar dilerim.
Sağolun.
dershane desteğiyle çalışman daha mantıklı ve verimli olur.
Hocam dersanenin de okuldan pek farkı yok gibi geliyor bana. Ailem ısrar etti ama istemiyorum. YT'dan falan izleyeceğim bence daha iyi olur.

Hocam dershanenin de okuldan pek farkı yok gibi geliyor bana. Ailem ısrar etti ama istemiyorum. YT'dan falan izleyeceğim bence daha iyi olur.

Aynı zamanda dershaneye de gitmiyorum ben sadece 1 gün gidip kaydımı aldırdım hemen :) Kişi zaten disiplinliyse dershanenin pek bir faydası olmuyor, ticarethane gibiler zaten.

Geri
Yukarı