12. sınıfta açık liseye geçip dershaneye gitmek mantıklı mıdır?

Okuldaki hocalar açığa geçmek daha iyi olur diyorlar. Ne yapmalıyım?
Dershaneye giden arkadaşlarına sor dershaneden memnun mu? Onlara ne faydası var? Bunları öğren sonra bunların kendin için faydalı olup olmayacağını düşün. Ona göre kararıni ver.

Ama benim görüşüm çoğu dershane artık para tuzağı, ben senin yerinde olsam okula giderim. Zaten okulunuz büyük ihtimalle 2. Dönemde gelmeseniz bile yok yazmayacaktır. Arada denemelere gidersiniz sadece

Okuluna bağlı. Kaliteli hocalar varsa okuldan fazlasıyla verim alırsın. İlk dönem neredeyse bütün 12. sınıf konularını bitirip 2. dönem 11. sınıf konularını tekrar etmiştik biz mesela. Ayrıca konuları farklı hocalardan dinlemek anlama şansını artırıyor.

Okuldaki hocalar açığa geçmek daha iyi olur diyorlar. Ne yapmalıyım?

Kesinlikle geçme neden diye sorarsan bir örgün eğitimle mezun olmak, var bir de dışarıdan okuyarak mezun olmak var, bir okul gibi asla olmaz, eksi yönü örgün eğitimden mezun olmadığın için örgün eğitimler bir tık daha önde herkes okuyor dışarıdan artik o kadar okumussun yakma lise hayatını derim daha çok varda yazmaya üşendim liseni bitir dershaneyede gitmek istersen git ama liseni örgün eğitimle bitir tavsiyem. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı