12. sınıfta açık liseye geçip dershaneye gitmek mantıklı mıdır?

Kesinlikle geçme neden diye sorarsan bir örgün eğitimle mezun olmak, var bir de dışarıdan okuyarak mezun olmak var, bir okul gibi asla olmaz, eksi yönü örgün eğitimden mezun olmadığın için örgün eğitimler bir tık daha önde herkes okuyor dışarıdan artik o kadar okumussun yakma lise hayatını derim daha çok varda yazmaya üşendim liseni bitir dershaneyede gitmek istersen git ama liseni örgün eğitimle bitir tavsiyem. :)

Açıktan okumuş insan ile Galatasaray Fen Lisesi mezunu insanın hiç bir farkı yok. Her şey üniversite sınavında bitiyor.

Kesinlikle geçme neden diye sorarsan bir örgün eğitimle mezun olmak, var bir de dışarıdan okuyarak mezun olmak var, bir okul gibi asla olmaz, eksi yönü örgün eğitimden mezun olmadığın için örgün eğitimler bir tık daha önde herkes okuyor dışarıdan artik o kadar okumussun yakma lise hayatını derim daha çok varda yazmaya üşendim liseni bitir dershaneyede gitmek istersen git ama liseni örgün eğitimle bitir tavsiyem. :)
Üniversiteye gidecekse diplomanın farkı olmaz ki.

Okuluna bağlı. Kaliteli hocalar varsa okuldan fazlasıyla verim alırsın. İlk dönem neredeyse bütün 12. sınıf konularını bitirip 2. dönem 11. sınıf konularını tekrar etmiştik biz mesela. Ayrıca konuları farklı hocalardan dinlemek anlama şansını artırıyor.

TYT AYT bütün konuları bir senede işleyeceklerini söylediler ben TYT'yi bitirdim önceden özel okuldaydım fiyatlar çok pahalandığı için yakınımızda bir Anadolu lisesi var ona geçmeyi düşünüyorum ama bilmiyorum kafam bayağı karışık.

Ne demek bir farkı yok gayet de fark var. Bu okullarda verilen eğitimi meslek lisesi eğitimi ile karşılaştırma

Meslek lisesini nerenden çıkardın bilmiyorum ama, müfredat aynı müfredat ve hiç bir üniversite hangi liseden mezun olduğuna bakmıyor.

TYT AYT bütün konuları bir senede işleyeceklerini söylediler ben TYT'yi bitirdim önceden özel okuldaydım fiyatlar çok pahalandığı için yakınımızda bir Anadolu lisesi var ona geçmeyi düşünüyorum ama bilmiyorum kafam bayağı karışık.
Sadece 12. Sınıfı mı devlet lisesinde okuyacaksın yani, o zaman geçme bence okula alışma süreci vs. uğraşmaya değmez

Okul iyi değilse gitmek gereksiz yorgunluk olabilir.

Meslek lisesini nerenden çıkardın bilmiyorum ama, müfredat aynı müfredat ve hiç bir üniversite hangi liseden mezun olduğuna bakmıyor.
Müfredat aynı değil her okulda, fen liselerinde müfredat daha detaylıdır.

Her okuldaki öğretmen kalitesi aynı değildir. Yani müfredat aynı olsa bile ders işleyiş yöntemleri farklı olabilir

Her okuldaki öğretmen kalitesi aynı değildir. Yani müfredat aynı olsa bile ders işleyiş yöntemleri farklı olabilir

Hayır, müfredat aynı. Sadece öğretmen kalitesi değişiyor.

Müfredat her okulda aynı. Ama okul kaliteli ise seni de yukarı taşır. Hocalar kaliteli olur, beraber okuduğun insanlar da kaliteli olur, çalışkan olur. İster istemez onlara ayak uydurursun.

Geri
Yukarı