12. sınıfta dershaneye gitmek şart mı?

Dershane fiyatları 50 bin TL'den başlıyor hatta 97 bin TL'ye bile varıyor. Sizce mantıklı mı? Sayısal öğrencisiyim.

YouTube üzerinde birçok kaliteli hoca var onlar ile beraber çalışırsan rahat ilk 5K girersin denendi onaylandı olay öğrencide bitiyor :).

Değil, hatta Dershane'ye gitmeden daha iyi bile öğrenebilirsin. Dershane sınıf ortamı, yeni arkadaşlıklar vs. derken kafan çok başka yerlere kayabiliyor. Kendi başına test kitaplarını al, konu anlatımlarını dinle ve en önemlisi bir disiplin oturt. Her gün sınava dair yeni bir şeyler öğrendiğine emin ol ve imkanlarını sonuna kadar kullan.

YouTube üzerinde birçok kaliteli hoca var onlar ile beraber çalışırsan rahat ilk 5K girersin denendi onaylandı olay öğrencide bitiyor :).

Düşüncelerin için teşekkür ederim.

Kendin etkili ve düzenli çalışabiliyor isen gerek yok. Ama çalışmayan bir tipsen dershane iyi geliyor.

Bugüne kadar etkili çalışamadım açıkça söylemek gerekirse.

Bugüne kadar etkili çalışamadım açıkça söylemek gerekirse.
Hocam, YouTube'dan vs yapılır ama çalışmanız gerekiyor. Bunu yapamam diyorsanız da dershane güzel bir yer ama bu demek değil ki orada çalışmaya gerek yok. Hocalarla muhattap olup denemeler dahil her şeyi çözmeniz gerekecek yine de. Ama güzel yol gösteriyor hocalar(nereye gittiğinize bağlı tabi), işinize yarayabilir dershane.

Resmen soygun yapıyorlar, şu fiyatlara bak. Asla ama asla böyle fiyatların mevcut olduğu bir dönemde dershaneye gitmeyin. Ki bana kalsa hiçbir şartta gidilmemesi lazım. Bazı aileler iradesiz, disiplinsiz ve sürekli gittiği bir yer olmadığı sürece çalışmayan çocukları için mecbur olarak dershaneye yöneliyor.

YouTube'de yüzlerce hoca var. Dershaneye vereceğiniz parayla doğru kaynak seçimi yapabilirsiniz, soru çözme uygulamaları var oraya yatırım yapabilirsiniz. En büyük iş size düşüyor bu arada. Disiplinli ve programlı şekilde ilerlemelisiniz.

Geri
Yukarı