12. sınıfta devamsızlıktan kalınır mı?

RoketAdam

Decapat
Daha fazla  
12. sınıfım. 30 gün devamsızlığım var. Hastalık, şehir dışına çıkma vs. devamsızlığım bu kadar oldu. Çoğu devamsızlığımı isteyerek değil... Yani bir gün bile okula gitmezsem kalıyorum. Bununla ilgili ne yapabilirim?

Tüm sene gideceksin, bir de okulunla konuş belki 12 olduğun için faaliyete geçirirler. En kötü kolunu kırarsın heyet raporuyla 60 güne çıkarırsın (!) Bu arada hocamın söylediğine göre tam 10 olursa özürsüz e okulun kilitleniyor. İşlem yapılamıyor kalıyorsun.

12. sınıfım. 30 gün devamsızlığım var. Hastalık, şehir dışına çıkma vs. devamsızlığım bu kadar oldu. Çoğu devamsızlığımı isteyerek değil... Yani bir gün bile okula gitmezsem kalıyorum. Bununla ilgili ne yapabilirim?
Benim kardeşimin okulunda liseler için devamsızlık hakkı 20 gün denmiş bu sene için. Korkutmak için mi yoksa gerçek bilgi mi bilmiyorum.

Okula gitmekten başka yapabileceğin bir şey yok. Sınıra gelmişsin artık.
30 gün özürsüz devamsızlıksa geçmiş olsun.
30 gün Özürlü olsa da fark etmez. Muhtemelen 10 gün Özürsüz, 20 gün Özürlü devamsızlığı var arkadaşın. Sınır da bu şekilde zaten. Özürlü özürsüz fark etmeksizin yok yazıldığı an sınıfta kalır.
Bu arada hocamın söylediğine göre tam 10 olursa özürsüz e okulun kilitleniyor. İşlem yapılamıyor kalıyorsun.
10'u geçince oluyor o. 10 sınırdır.

Okula gitmekten başka yapabileceğin bir şey yok. Sınıra gelmişsin artık.

30 gün Özürlü olsa da fark etmez. Muhtemelen 10 gün Özürsüz, 20 gün Özürlü devamsızlığı var arkadaşın. Sınır da bu şekilde zaten. Özürlü özürsüz fark etmeksizin yok yazıldığı an sınıfta kalır.

10'u geçince oluyor o. 10 sınırdır.
Sanırım 10 sınır. Bilmiyorum ki hiç denemedim denemeye cesaret eden de görmedim.

Hastalık, şehir dışına çıkma vs. devamsızlığım bu kadar oldu.
Bu arada hastalık derken, nasıl bir hastalık geçirdin? Ciddi bir şeyse Heyet Raporu alabilirsin belki.

Sanırım 10 sınır. Bilmiyorum ki hiç denemedim denemeye cesaret eden de görmedim.
Zamanında konu açmıştım, ben de özürsüz devamsızlık 5 olduğu zaman belge alınamıyor sanıyordum; Ama özürsüz devamsızlığın 5 olması değil, 5'i geçmesi gerekiyormuş. Sınıfta kalma da aynı şekilde.
Tam 5 gün özürsüz devamsızlık belge almaya engel değil hocam. 5.5 ve üstü olduğunda alamazsınız.
Yönetmeliğe buradan bakabilirsiniz. CTRL F yapıp "özürsüz devamsızlık süresi 5" olarak aratın, "özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen" yazıyor. 5 gün devamsızlıkla belge alabilirsiniz.

Yönetmeliğin kaynağı: Yönetmelikler
Ara kısmına "Ortaöğretim" yazdığınızda Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne erişebilirsiniz.

10+ özürsüz kalırsın özürsüz + özürlü 30+ gün kalırsın.

Geri
Yukarı