12.sınıfta dile geçilir mi?

Phreak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 11.sınıfta sayısal bitirdim ancak çok boş bir seneydi hiçbir şey anlamadım. Zaten çok da dinlemedim ama çalışmak istesem çalışamadım olmadı. Kısaca her neyse sizce dile geçilir mi? Dil temelim var biraz daha da üstüne koyup yapabilir miyim? Tek istediğim aileme kendimi kanıtlamak düşüncelerinizi fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dil temelin var ama dile olan ilgin ne kadar? Üniversite kazandıktan sonra ben burada ne yapıyorum diyebilirsin benim gibi. Sormak istediğin soru varsa sorabilirsin.

Merhaba. 11.sınıfta sayısal bitirdim ancak çok boş bir seneydi hiçbir şey anlamadım. Zaten çok da dinlemedim ama çalışmak istesem çalışamadım olmadı. Kısaca her neyse sizce dile geçilir mi? Dil temelim var biraz daha da üstüne koyup yapabilir miyim? Tek istediğim aileme kendimi kanıtlamak düşüncelerinizi fikirlerinizi bekliyorum.
İlgin ve hevesin varsa sayısalında az çok iyise tabikide geçilir.Sayısalın iyiyse dememin nedeni ydt'de çok avantajlı olursun.

Dil temelin var ama dile olan ilgin ne kadar? Üniversite kazandıktan sonra ben burada ne yapıyorum diyebilirsin benim gibi. Sormak istediğin soru varsa sorabilirsin.

Benim çok bir umudum hedefim yok ortalama-yüksek üniversite kazanıp okulu bitireyim kafasındayım İngilizce öğretmenliği veya tercümanlık istiyorum biraz birikim yapıp kendi işleteceğim bir dükkan falan açıp öyle hayatıma devam etmek istiyorum hocam hedefim bu Avrupa falan yok yani dile olan ilgim fena değil ama derse olan ilgim sıfır kendimi tekrar bulup çalışmam gerek konsantre olamıyorum ben size sınav hakkında soru sormak istiyorum kaç saat çalıştınız dershaneye falan gittinizmi hocam biraz anlatabilir misiniz?

Bir süre dile çalışmayı dene bakarsın kolay bir şekilde ilerleyebiliyor muyum diye, ona göre hareket edersin. ❤️

Deneyeceğim teşekkürler.

Sözel ve dil en boş bölümlerdir. Vasıfsız ve aç kalmayı göze alıyorsan okuyabilirsin.

Hedefim İngilizce öğretmenliği yani en kötü özelde okulda eğitim veririm ya da en kötü dil öğrendim demiş olurum hocam işime yarar diye düşünüyorum.
İlgin ve hevesin varsa sayısalında az çok iyise tabikide geçilir.Sayısalın iyiyse dememin nedeni ydt'de çok avantajlı olursun.
hocam ydt ile sayısalın alakasını çok anlamadım biraz açabilirmisiniz fizik ve matematiğim orta diyebiliriz

Benim çok bir umudum hedefim yok ortalama-yüksek üniversite kazanıp okulu bitireyim kafasındayım İngilizce öğretmenliği veya tercümanlık istiyorum biraz birikim yapıp kendi işleteceğim bir dükkan falan açıp öyle hayatıma devam etmek istiyorum hocam hedefim bu Avrupa falan yok yani dile olan ilgim fena değil ama derse olan ilgim sıfır kendimi tekrar bulup çalışmam gerek konsantre olamıyorum ben size sınav hakkında soru sormak istiyorum kaç saat çalıştınız dershaneye falan gittinizmi hocam biraz anlatabilir misiniz?

Deneyeceğim teşekkürler.

Hedefim İngilizce öğretmenliği yani en kötü özelde okulda eğitim veririm ya da en kötü dil öğrendim demiş olurum hocam işime yarar diye düşünüyorum.

hocam ydt ile sayısalın alakasını çok anlamadım biraz açabilirmisiniz fizik ve matematiğim orta diyebiliriz
Ydt için tyt de girmek gerekiyor biliyorsunuz genel olarak dil öğrencileride sayısalda kötü olduğu için siz iyi bir sayısal yaparsanız sıralamanız çok daha iyi geliyor.

Deneyeceğim teşekkürler.

Ben çok çalışmadım. İmkanım olsa sayısaldan bilgisayar mühendisliği seçmek isterdim. Çalışınca yapılacak şey ama istikrar denen bir şey yoktu bende. İlk girişimde dershaneye gitmiştim, soru çözülüyor ve cevabın mantığı açıklanıyor genelde. Ders anlatımı konusunda dershane önermem ama soru çözümleri için bir mentora ihtiyacın varsa gidebilirsin. Matematiğim dilcilere göre iyi, ilk girişimde 24k yaptım, ikincisinde dershanesiz ve istikrarsız çalışma sonucu 20k yaptım. Dile yoracağım kafayı TYT matematiğe yorsam daha iyi dil puanı yapardım orası ayrı bir saçmalık zaten. Üniversite tercihini düşün taşın öyle karar ver, sadece sınav haftası çalışarak da dilden üniversite bitirirsin ama iş bulma sürecinde derslerden öğrendiğini kullanacaksın, o yüzden dile olan ilgi önemli.

YDT için TYT de girmek gerekiyor biliyorsunuz genel olarak dil öğrencileride sayısalda kötü olduğu için siz iyi bir sayısal yaparsanız sıralamanız çok daha iyi geliyor.

Anladım hocam lisede kendime yaptığım en iyi iyilik 10.sınıfı ciddiye almak 10.sınıfım iyi 9 pandemiden dolayı yok onu da halletmeye çaşıcağım.

Ben çok çalışmadım. İmkanım olsa sayısaldan bilgisayar mühendisliği seçmek isterdim. Çalışınca yapılacak şey ama istikrar denen bir şey yoktu bende. İlk girişimde dershaneye gitmiştim, soru çözülüyor ve cevabın mantığı açıklanıyor genelde. Ders anlatımı konusunda dershane önermem ama soru çözümleri için bir mentora ihtiyacın varsa gidebilirsin. Matematiğim dilcilere göre iyi, ilk girişimde 24K yaptım, ikincisinde dershanesiz ve istikrarsız çalışma sonucu 20k yaptım. Dile yoracağım kafayı TYT matematiğe yorsam daha iyi dil puanı yapardım orası ayrı bir saçmalık zaten. Üniversite tercihini düşün taşın öyle karar ver, sadece sınav haftası çalışarak da dilden üniversite bitirirsin ama iş bulma sürecinde derslerden öğrendiğini kullanacaksın, o yüzden dile olan ilgi önemli.

Anladım hocam ben dershaneye gideceğim konu anlatımlı olacak büyük ihtimalle yine de kararımı iyice inceleyeyim fena olmayan bir üniversite kazanıp artık ailemide gururlandırmak istiyorum onlar bunu hak ediyor.

Anladım hocam lisede kendime yaptığım en iyi iyilik 10.sınıfı ciddiye almak 10.sınıfım iyi 9 pandemiden dolayı yok onu da halletmeye çaşıcağım.

Anladım hocam ben dershaneye gideceğim konu anlatımlı olacak büyük ihtimalle yine de kararımı iyice inceleyeyim fena olmayan bir üniversite kazanıp artık ailemide gururlandırmak istiyorum onlar bunu hak ediyor.
Kesinlikle ciddiye al notlarını yüksek tut obp puanı yks de çok etkin iş görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı