12. sınıfta meslek lisesinden anadolu lisesine gidilir mi?

Arkadaşlar meslek lisesinde psikolojim ciddi anlamda bozuldu. Evet 2 gün, fakat cidden 1 hafta gibi geliyor çok yoruldum, bir arkadaş puansız herhangi bir Anadolu lisesinde gelebilirsin dedi bu cidden doğru mu? Eğer doğruysa 3 yılım heba olduğuna ciddi anlamda üzüleceğim.

Arkadaşlar meslek lisesinde psikolojim ciddi anlamda bozuldu. Evet 2 gün, fakat cidden 1 hafta gibi geliyor çok yoruldum, bir arkadaş puansız herhangi bir Anadolu lisesinde gelebilirsin dedi bu cidden doğru mu? Eğer doğruysa 3 yılım heba olduğuna ciddi anlamda üzüleceğim.
Evet geçebilirsin ama prosedürü tam bilmiyorum. Aklımda okulun ilk haftaları geçilebiliyor diye bir şey kalmış ne kadar doğru bilemem.

Hayır geçiş yok bende geçecektim olmadı maalesef özel okul anca.
Mecbur özele geçeceğim bende

Bunun yerine açıktan okumanı ve sınava hazırlanmanı öneririm. Çünkü zaten anadoluya geçtiğinde 12.sınıf sana oldukça zor gelecektir. Okulla da ayrıca uğraşıp kendini iyice heba etmek yerine, direk olarak sınava çalışman senin için daha verimli olur diye düşünüyorum.

Tavsiyem bence değiştirme. Ustalık belgesi ve iş yeri acma belgesi alabilirsin.
Mesleki bir alandan mezuniyetinin olması da iyi olacaktır. Katılıyorum. Psikolojinin bozuk olduğunu kendin söyledin. Vereceğin kararı verirken bulunduğun ruh halinden dolayı yanlış olabileceğini aklından çıakrma ve mantıklı bir karar vermeye özen göster.

Tabi ki naklen geçebilirsin. Boşa geçen koskoca 3 yıl ve bölüm derslerinde bunca çektiğin çileye karşın meslek lisesi diploması alamamak da her açıdan üzücü bir senaryo. Hakkınızda hayırlısı diyelim.

Puan tutmayınca beni de meslek lisesine vereceklerdi şansa anadolu geldi şuan mühendislik okuyorum. Kimse kimseden zeki değil lgs zaten hiçbir şey belirlemez. Bizim bölüme fen lisesinden gelen de var meslek lisesinden(mtok konteyjanıyla) gelen de var

Bunun yerine açıktan okumanı ve sınava hazırlanmanı öneririm. Çünkü zaten Anadolu'ya geçtiğinde 12.sınıf sana oldukça zor gelecektir. Okulla da ayrıca uğraşıp kendini iyice heba etmek yerine, direk olarak sınava çalışman senin için daha verimli olur diye düşünüyorum.

Mesleki bir alandan mezuniyetinin olması da iyi olacaktır. Katılıyorum. Psikolojinin bozuk olduğunu kendin söyledin. Vereceğin kararı verirken bulunduğun ruh halinden dolayı yanlış olabileceğini aklından çıakrma ve mantıklı bir karar vermeye özen göster.

Hocam zaten epey bozuldu psikolojim, konuyuda bir umut açtım, babamla yine kavga ettim anlattım böyle böyle yapacak bir şey yok, 3 4 kişi uğraşıyor, gerçekten tiplerini görmekten bıktım arkama geçip rahatsızlıkda yapıyor derslerde kaçan kovalanır hesabı, ben birine en ufak şey yapsam dayak yiyorum ya bu nasıl bir rahatlık anlamadım.

Geri
Yukarı