12. Sınıfta Meslek'ten Anadolu'ya geçmek

MordekaiseRR

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Ben bir hata yapıp 12. Sınıftayken Meslek Lisesinden (Bilişim Teknolojileri - Yazılım Geliştirme) Anadolu Lisesine geçtim. Sınava hazırlanmak istiyordum. Staj beni yavaşlatır dedim. Keşke demeseydim. Temelim çok fazla eksik olduğu için hiçbir konuyu anlayamıyorum. Logaritma Türev İntegralin içine düştüm. Geri dönmek için çabaladım. Normalde 12. Sınıfta Meslek ve Anadolu lisesi geçişleri kapalıymış. Fakat sistem beni depremzede olarak görmüş ve almış. Geri dönemiyorum yani. İlçe milli eğitime gittik. Konuştuk biraz. Dilekçe tutmamı istedi. İl milli eğitimden Onay gelmedi. Kanunen izin verilmiyormuş. Burada kaldım kısaca. Açığa geçmeyi de çalıştım. Sınıfta kalmam gerekiyormuş. Ya da geçerli bir mazeret bulursam geçebilirmişim sanırım. Sınavlara 2 hafta kaldı.
Nakil sisteminde verdiği hatayı aşağı bırakıyorum:

1697287482453.png

Hatada yanlış anlamadıysam sorumluluk sınavlarına gireceğimi belirtiyor. Benim e-Okul Yazılım dersi notlarım hep çok yüksekti. Okul değiştireli 1 ay oldu. 3 Sene boyunca zaten Mesleki okuldaydım. Bana saçma geliyor. Sistem galiba eski okulumu ya da notlarımı görmüyor.
Temelim bu kadar eksikken konuları yetiştiremem.
Bir de yanlışım varsa düzeltin. Bazen nakiller açılırken ilk hafta Anadolu-Meslek geçişlerine izin veriliyormuş galiba. Emin değilim. Eğer böyle bir şey varsa:
1-) 2.Dönem nakiller tekrar açılacak mı?
2-) Açılırsa geri dönebilir miyim?
3-) Açığa geçmek için bir şey yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer sorularını cevaplayamam, bilmiyorum fakat nakil konusunda bir arkadaşım, gittiği okulu beğenmediği için ailesine bir dilekçe yazdırmıştı. Dilekçede çocuğum nakil işlemlerini bize sormadan kendisi bir şekilde onaylamıştır vesaire yazıyordu ve gerçekten de okulumuza geri gelebilmişti. Ama belkide sende bu yöntem yaramaz, imza kopyalamak olarakta görebilirler bence.
Bunu bi öğretmenine veya müdür yardımcına sormanı öneririm.

Diğer sorularını cevaplayamam, bilmiyorum fakat nakil konusunda bir arkadaşım, gittiği okulu beğenmediği için ailesine bir dilekçe yazdırmıştı. Dilekçede çocuğum nakil işlemlerini bize sormadan kendisi bir şekilde onaylamıştır vesaire yazıyordu ve gerçekten de okulumuza geri gelebilmişti. Ama belkide sende bu yöntem yaramaz, imza kopyalamak olarakta görebilirler bence.
Bunu bi öğretmenine veya müdür yardımcına sormanı öneririm.
Arkadaşınız da benim gibi Meslek Lisesi öğrencisi miydi?

Dostlar cidden zor durumdayım. Eski okuluma neden geçemediğimi anlamadım. Normalde Anadolu lisesinede geçememem lazım. İlçe milli eğitim müdürüde çok şaşırdı. Aklıma hiçbirşey gelmiyor. Haftaya sınavlarda başlıyor ve benim çok fazla bilgi eksiğim var. Yardım edin...

Son düzenleme:
Arkadaşınız da benim gibi Meslek Lisesi öğrencisi miydi?

Dostlar cidden zor durumdayım. Eski okuluma neden geçemediğimi anlamadım. Normalde Anadolu lisesinede geçememem lazım. İlçe milli eğitim müdürüde çok şaşırdı. Aklıma hiçbirşey gelmiyor. Haftaya sınavlarda başlıyor ve benim çok fazla bilgi eksiğim var. Yardım edin...
Evet arkadaşımda Meslek Lise öğrencisiydi.

Geri Meslek Lisesine geçememe sebebiniz, öğrencinin geçmiş yılların derslerini görüp sınavlarına gire mi ye c ek olması. Fakat dedim yöntem ile eski okulunuza geri devam edebilirsiniz belki.

Evet arkadaşımda Meslek Lise öğrencisiydi.

Geri Meslek Lisesine geçememe sebebiniz, öğrencinin geçmiş yılların derslerini görüp sınavlarına gire mi ye c ek olması. Fakat dedim yöntem ile eski okulunuza geri devam edebilirsiniz belki.
Ben daha önce dilekçe verdim. Durumu direkt anlattım ve onay gelmedi (Antalya'da bu durumu yaşayan 2 öğrenci daha varmış). Bir dilekçe daha yazsam sorun olmaz mı?

Geri
Yukarı