12. Sınıfta Okul Değiştirmek

Hannibal Lecter

Femtopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Ben 11. sınıfa gidiyorum derslerim orta ve üstü ama yaklaşık bir senedir aile içinde çok sıkıntı çekiyorum (ergenliğe bağlı olarak da değil daha kişisel bir probleme dayanıyor) resmen hayattan aldığım zevk yok oldu, zar zor katlanabiliyorum bir de 2-3 ay sonra YKS stresi binerse. Bu yüzden babaanneme, İstanbul'a taşınmak istiyorum. Hazır YKS senesinde başka bir şehre ve başka bir okula taşınmak çok mu saçma olur ?

Son düzenleme:
Yani arkadaş ortamını son sene kaybetmek başta iyi gibi gelse de senenin sonuna doğru sıkılabilirsiniz. Mesela biz okulda 8 ders varsa 3-4 derste muhabbet eder, dışarıda dolaşırdık; dershanede ise ders öncesi 1-2 saat boş vakit geçirirdik yine. Bu vakti derse harcarsanız daha başarılı olabilrisiniz ama bir süre sonra bıkarsınız. Eğer yeni ortama hızlıca ayak uydurum derseniz sorun olmaz tabi, daha katlanılabilir bir sene geçirirsiniz. Okul değiştirmek biraz şans işi gibi ama ailenizden uzakta kafanız rahat olacaksa son sene için yapılabilir.

Hocalarına, arkadaşlarına alışmışsın. Senin için zor olabilir ama sizin için en iyisi buysa seçim sizin. İt's time to choose

Geri
Yukarı