10. Sınıfta Okul Değiştirmek

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Arkadaşlar merhaba. Çeşitli sebeplerden ötürü (arkadaş çevresi, öğretmenler, iyi bir yer olmasına karşın nitelikli olmamasından dolayı boş insanlar gelmesi vb.) konulardan dolayı okulumu değiştirmek istiyorum. Gitmek istediğim okul benim yerleştirme puanımın 2-3 üstünde. E-okulun bir sayfası vardı oraya baktığımda 5 kontejyan var gözüküyordu. Peki ben bu liseye geçebilir miyim ve geçmek için yapmam/velimin yapması gereken şeyler nelerdir? Detaylıca anlatırsanız sevinirim.

Okula baban veya annen ile gideceksin. Nakil isteyeceksin. Sonra eğe istediğin yere puanın tutuyorsa gideceksin

Arkadaşlar merhaba. Çeşitli sebeplerden ötürü (arkadaş çevresi, öğretmenler, iyi bir yer olmasına karşın nitelikli olmamasından dolayı boş insanlar gelmesi vb.) konulardan dolayı okulumu değiştirmek istiyorum. Gitmek istediğim okul benim yerleştirme puanımın 2-3 üstünde. E-okulun bir sayfası vardı oraya baktığımda 5 kontejyan var gözüküyordu. Peki ben bu liseye geçebilir miyim ve geçmek için yapmam/velimin yapması gereken şeyler nelerdir? Detaylıca anlatırsanız sevinirim.
Kanka puan okulun istediği puanla aynı yada yüksek olmalı yoksa almıyorlar. Bende denedim. Ondan biliyom. 2 kere gittim puan yeterli değil ise sistem başvuru yapmıyor.

Peki gitmek istediğim okulun taban puanı benimkinden yüksek, oraya gidebilir miyim? Birde tek tek aşamaları anlatmanızı rica etsem?
Kanka puan okulun istediği puanla aynı yada yüksek olmalı yoksa almıyorlar. Bende denedim. Ondan biliyom. 2 kere gittim puan yeterli değil ise sistem başvuru yapmıyor.
2 puan kadar fark var ona rağmen almazlar mi?

Peki gitmek istediğim okulun taban puanı benimkinden yüksek, oraya gidebilir miyim? Birde tek tek aşamaları anlatmanızı rica etsem?
Maalesef böyle bir şey mümkün değil. Puanınızın 1 puan dâhi üzerinde olsa nakiliniz gerçekleşmeyecektir. Puanınıza yakın okulları tercih edin. Eğer okul değiştirme sebebiniz öğrenciler ise iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Fakat öğretmenlerden verim alamadığınızı hissediyorsanız zaman kaybetmenin anlamı yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı