12 yaşında bıyıklar kesilmeli mi?

Hem uzatıyor hem sertleştiriyor. Şehir efsanesi falan değil, çevrende birkaç kişiye sorsan öğrenebileceğin bir bilgi bu.
Çevremdekine niye sorayım? zaten jilet kullanıyorum. Uzama-sertleşme yok, tamamen genetik bunlar. Uzatsa kelliğe çözüm aramaya gerek kalmazdı, bilimsel açıklama olmadan her şeye inanmayın.

Çevremdekine niye sorayım? zaten jilet kullanıyorum. Uzama-sertleşme yok, tamamen genetik bunlar. Uzatsa kelliğe çözüm aramaya gerek kalmazdı, bilimsel açıklama olmadan her şeye inanmayın.
Merak ediyorum yaşın kaç? Hali hazırda belli bir sertlikteyse daha fazla sertleştirmeyebilir. Ama daha yeni uzamaya başlamış yaşı ufak kişilerde genelde uzatıyor. Ayrıca sizin sandığınız kadar bilimsel açıklama gerektiren bir bilgi değil.

Merak ediyorum yaşın kaç? Hali hazırda belli bir sertlikteyse daha fazla sertleştirmeyebilir. Ama daha yeni uzamaya başlamış yaşı ufak kişilerde genelde uzatıyor. Ayrıca sizin sandığınız kadar bilimsel bir açıklama gerektirmiyor.
Yaşım profilimde yazıyor, neden gerektirmiyor bilimsel açıklama? vücuttaki tüyler Biyoloji dışında kalan bir şey mi? Oradan-buradan çevreden duyulan saçma sapan şeyler bunlar. Jiletle kesmek uzatmaz-sertleştirmez.

Yaşım profilimde yazıyor, neden gerektirmiyor bilimsel açıklama? vücuttaki tüyler Biyoloji dışında kalan bir şey mi? Oradan-buradan çevreden duyulan saçma sapan şeyler bunlar. Jiletle kesmek uzatmaz-sertleştirmez.
Aynen sen dediğin için tüm gerçekler saçma sapan oldu. Sende uzamıyor sertleşmiyor diye millette de böyle olmak zoruna değil anla artık. Gereksiz şekilde uzatmaya gerek yok.

"Jilet aslında uzatmıyor" olayı arkadaşın dediği gibi belli bir yaş sonrası için geçerli yoksa ben de şahidim jiletle almadan önce sadece çenemde ve bıyık bölgemde ufak kıl vardı 1 ayda hem sertleştiler hem de yanaklarımda çoğaldılar

Aynen sen dediğin için tüm gerçekler saçma sapan oldu. Sende uzamıyor sertleşmiyor diye millette de böyle olmak zoruna değil anla artık. Gereksiz şekilde uzatmaya gerek yok.
Bilimsel açıklama yok kanıt yok, çevrene sor diyorsun. Daha fazla cevap vermeyeceğim, çok boş ve yanlış bilgi dönüyor.

Geri
Yukarı