12 yaşında yazılım öğrenmeye nereden başlamalı?

Araştırdım başlangıç için Python daha iyiymiş Python için kaynak önerin ikinci seviye olarak en iyisi ise C# olacağı kanaatine vardım ilk önce Python sonra da C# için kaynak önerin.
Bu 15 tatili iyi kullanacağım yıl sonunda iki dilide öğreneceğim 8-9 ayda öğreneceğim düşünüyorum şimdiden kaynak önerileri için teşekkürler YouTube kanalıda olur.
Ayrı ayrı önerirseniz daha iyi olur.

Araştırdım başlangıç için Python daha iyiymiş Python için kaynak önerin ikinci seviye olarak en iyisi ise C# olacağı kanaatine vardım ilk önce Python sonra da C# için kaynak önerin.
Bu 15 tatili iyi kullanacağım yıl sonunda iki dilide öğreneceğim 8-9 ayda öğreneceğim düşünüyorum şimdiden kaynak önerileri için teşekkürler YouTube kanalıda olur.

Bence öğrenmeye başlamadan önce kendine bir proje amaç edin.

Lua öğren.

12 yaşındayım hayalim çok iyi para kazanan bir yazılımcı olmak bilgisayara çok hakimim bilgisayar ile alakalı bilmediğim şey yok.
İlk önce nereden hangi dilden başlamalıyım ve hangi YouTube kanalından öğrenmeliyim? Onu da söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
Hangi alan? Ne için yapacaksın? Udemy ilk başta ben açıkçası gerek görmüyorum eğer ingilizcen iyiyse. Onun dışında bilgisayara çok hakimim demen de aslında doğru bir şey değil. Spesifik bir YouTube kanalı yok ama ben freecodecamp kanalından ve en iyisi olarak da ingilizcen iyiyse o dilin dokümanını okuman tarafındayım. Şu an bana kalırsa HTML ile başlaman daha iyi olur. Daha 12 yaşındasın derslerine çalışman daha sağlıklı olacaktır. Çok para kazanan bir yazılımcı olmak için de en azından bu sektörde 10-12 yılını vermiş olman lazım. Yani şu an başlaman iyi ama gidip de arkadaşların dediği gibi C# ile başlama. C++ ile başlayıp kendini zorlayabilirsin veya Lua ile başlayıp ardından Python C diye gidebilirsin benzer syntaxli diller çünkü bu üçü de. Ama ben açıkçası birazcık zorlanmanı tavsiye ediyorum yani Python ile başlayacağına gidip C veya C++ ile başlayabilirsin. He yok ben derslerime çok çalışıyorum diyorsan HTML, CSS, JS üçlüsü ile başla sonra artık alanınını seçince ona göre başka diller de öğrenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı