120 GB SSD, 500 GB HDD yeterli olur mu?

YakupAslan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba. 120 GB SSD'ye Windows ve Online oyunları kurmayı planıyorum (PUBG, CS: GO, BF1, R6 vs). 500 GB HDD'ye ise dosyalarımı ve single player oyunlarımı kurmayı planlıyorum. Sıfırdan topluyorum bilgisayarı yeterli olur mu? Daha sonradan 500 GB daha alabilirim veya satar 1TB'a tamamlarım. 2010'dan itibaren çıkmış oyunların neredeyse tamamını oynamadım. 300 küsür TL bütçe ayırdım depolama için. Sizce nasıl yapmalıyım?

120GB SSD'ye windows yanına saydığınız oyunlardan sadece CS:GO kurabilirsiniz, ardından başka oyun yüklemeye yeriniz kalmayacaktır neredeyse. Günümüzdeki oyunlar çok yer kaplıyor, R6 şu an 80GB yer kaplıyor mesela benim bilgisayarımda, 500GB'a PUBG, CS:GO: BF1 ve R6 yükleyebilirsiniz ancak ardından yine çok az depolama alanınız kalacaktır. 1TB bile günümüzde yetersiz geliyor çoğu oyuncuya. Eğer depolama için sadece 300TL civarı bütçe ayırabiliyorsanız oynayacağınız oyunlardan fedakarlık etmeniz gerekecektir.

120GB SSD'ye windows yanına saydığınız oyunlardan sadece CS:GO kurabilirsiniz, ardından başka oyun yüklemeye yeriniz kalmayacaktır neredeyse. Günümüzdeki oyunlar çok yer kaplıyor, R6 şu an 80GB yer kaplıyor mesela benim bilgisayarımda, 500GB'a PUBG, CS:GO: BF1 ve R6 yükleyebilirsiniz ancak ardından yine çok az depolama alanınız kalacaktır. 1TB bile günümüzde yetersiz geliyor çoğu oyuncuya. Eğer depolama için sadece 300TL civarı bütçe ayırabiliyorsanız oynayacağınız oyunlardan fedakarlık etmeniz gerekecektir.
Yükler yükler silerim diye düşünüyorum. Online oyunlarım durur sürekli olarak. Online oyunlar için SSD almasam ne kaybederim?

Sadece 120GB SSD'im var. Bilgisayarımda Windows 10, CS;GO, LoL, Rocket League ve Valorant yüklü. Photoshop ve yararlı uygulamalar yüklü. Şu an boş yerim 19GB. Sizin üstüne 500GB boş yeriniz olacak. Yeterlidir.

Sadece 120GB SSD'im var. Bilgisayarımda Windows 10, CS;GO, LoL, Rocket League ve Valorant yüklü. Photoshop ve yararlı uygulamalar yüklü. Şu an boş yerim 19GB. Sizin üstüne 500GB boş yeriniz olacak. Yeterlidir.
Masaüstünüzde ve indirilenlerinizde hiçbir şey yok mu hocam nasıl yaptınız onu?

120GB SSD'ye Windows yanına saydığınız oyunlardan sadece CS:GO kurabilirsiniz, ardından başka oyun yüklemeye yeriniz kalmayacaktır neredeyse. Günümüzdeki oyunlar çok yer kaplıyor, R6 şu an 80GB yer kaplıyor mesela benim bilgisayarımda, 500GB'a PUBG, CS:GO: BF1 ve R6 yükleyebilirsiniz ancak ardından yine çok az depolama alanınız kalacaktır. 1TB bile günümüzde yetersiz geliyor çoğu oyuncuya. Eğer depolama için sadece 300TL civarı bütçe ayırabiliyorsanız oynayacağınız oyunlardan fedakarlık etmeniz gerekecektir.

Windows 4 GB bir şey zaten 5-6 oyun yükler SSD'ye 500 GB HDD'si bile kalır. Hesaplamadan yorum yapmışsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükler yükler siler isen SSD'nin TBW değeri dolmaya başlayacaktır ve sağlığı düşecektir, bunu aklınızda bulundurun, ben 8 ayda 30 TB yazmışım mesela, sağlığıdda %92, TBW değeri ise 300.
Windows 4 GB birş ey zaten 5-6 oyun yükler SSD'ye 500 GB HDD'si bile kalır. Hesaplamadan yorum yapmışsın
Ne 4 GB'ı dostum dalga mı geçiyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı