1200 TL'ye GPU İçin Sıvı Soğutma Önerisi

TophPlays

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sıvı soğutma arıyorum. Sıvı soğutucuyu GPU'ya takacağım için GPU'ya temas edecek kısmın fotoğraftaki gibi tırtıklı olması gerekiyor. Adı nedir o soketin bilmiyorum. Bana bu tipte önerebileceğiniz sıvı soğutma nedir? 1200-1300'ü geçmeyecek şekilde olursa sevinirim. Ben aşağıdaki soğutmaları buldum. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-06_022805.png
    resim_2021-01-06_022805.png
    134,9 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bu attıklarınız CPU yani işlemci için. Siz GPU demişsiniz yani ekran kartı. Hangisi için öneri istiyorsunuz anlayamadım?
Aparat ile takacağım Gpu'ya. Aparata uyumlu olması için o tırtıklı başlı olanlardan lazım. Benim bulabildiğim bunlar. Bunlar arasından veyahut başka varsa önerilerinizi bekliyorum.

Hocam siz sadece GPU cipsetine takacaksınız sıvı soğutmayı kartın üstündeki devrelerinde soğumaya ihtiyacı var kartınız 5700XT gördüğüm kadarıyla neden sıvı soğutma takma kararı aldınız?
Nasıl takacağımı veya takılması gerektiğine dair bilgim var. Çünkü çok fazla ısınan bir kart. Bir kez termal padlerini değiştim lakin sanırım aldığım pad pek kaliteli değildi bir yararı olmadı. Bir tane herkesin önerdiği termal pad var ThermalGrizlyy'nin onu da alıp deneyeceğim. O da çare olmazsa en son sıvı soğutma takmayı planlıyorum. O yüzden hangisinin daha iyi olacağını soruyordum. Sıvı soğutma da bir fayda sağlamazsa, sıvı soğutmayı işlemcime takar orada kullanırım. Ki zaten stok fanıyla 5600x'de sıcaklık değerleri biraz yüksek oluyor.

Hocam benim bildiğim böyle bir blok almanız gerekiyor.

Hocam benim bildiğim böyle bir blok almanız gerekiyor.

Burada stokta yok ama Amazonda vs var. Bununla alıp takan çok var. 5700xt'ye de takanlar olmuş.

Nasıl takacağımı veya takılması gerektiğine dair bilgim var. Çünkü çok fazla ısınan bir kart. Bir kez termal padlerini değiştim lakin sanırım aldığım pad pek kaliteli değildi bir yararı olmadı. Bir tane herkesin önerdiği termal pad var ThermalGrizlyy'nin onu da alıp deneyeceğim. O da çare olmazsa en son sıvı soğutma takmayı planlıyorum. O yüzden hangisinin daha iyi olacağını soruyordum. Sıvı soğutma da bir fayda sağlamazsa, sıvı soğutmayı işlemcime takar orada kullanırım. Ki zaten stok fanıyla 5600x'de sıcaklık değerleri biraz yüksek oluyor.
Anlıyorum hocam XPG levante240 iyi bir seçim olacaktır pişman etmez kullanan kişilere şahit oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı