12000 TL sistem önerisi

Bütçe
12.000

Duplicate

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uzakyol Vardiya Zabiti

Kasa ve PSU konusunda çekincelerim var bir de anakart B450 diye bu sistemden biraz uzağım açıkçası sizin bu konuda görüşleriniz nedir?

Kasa ve PSU konusunda çekincelerim var bir de anakart B450 diye bu sistemden biraz uzağım açıkçası sizin bu konuda görüşleriniz nedir?
B450 diye bu sistemden uzağım diyorsunuz sanki diğer sistemdeki anakart ile bu anakart arasında 1K fiyat farkı var. Ekleme yaparak B550 yapabilirsiniz? Arkadaşın atmış olduğu sistemi eklemelerle birlikte 1 hafta önce aldım.
Anakartı Biostar b550 yükselttim.
Ramleri 3200 + RGB trident Z yükselttim.
SSD 1 Tb yükselttim.
Soğutucu RGB Kule tipi aldım.
Total ödediğim tutar 12.250₺

Kasa çok güzel. Hava akışı çok iyi. RGB modları kumandadan ayarlanıyor fan hızı ayarlanıyor. Çok keyifli bir görüntüsü var. + olarak kule tipi soğutucuyu da kasa içindeki rgb kontrollere taktım. Kasa ile senkronize çalışıyor. PSU için bir şey diyemeyeceğim ancak bu sakıncaları da yanar biter kül olurları da anlamıyorum. Yansın bitsin kül olsun? Garantisi yok mu? Niye bu kadar çekiniyorsunuz anlamıyorum. He diyorsan ki kaliteli psu da fatura 130₺ geliyor bununla 150₺ gelir o 20₺ benim için çok değerli o zaman bir şey diyemem.

B450 diye bu sistemden uzağım diyorsunuz sanki diğer sistemdeki anakart ile bu anakart arasında 1K fiyat farkı var. Ekleme yaparak B550 yapabilirsiniz? Arkadaşın atmış olduğu sistemi eklemelerle birlikte 1 hafta önce aldım.
Anakartı Biostar b550 yükselttim.
Ramleri 3200 + RGB trident Z yükselttim.
SSD 1 Tb yükselttim.
Soğutucu RGB Kule tipi aldım.
Total ödediğim tutar 12.250₺

Kasa çok güzel. Hava akışı çok iyi. RGB modları kumandadan ayarlanıyor fan hızı ayarlanıyor. Çok keyifli bir görüntüsü var. + olarak kule tipi soğutucuyu da kasa içindeki rgb kontrollere taktım. Kasa ile senkronize çalışıyor. PSU için bir şey diyemeyeceğim ancak bu sakıncaları da yanar biter kül olurları da anlamıyorum. Yansın bitsin kül olsun? Garantisi yok mu? Niye bu kadar çekiniyorsunuz anlamıyorum. He diyorsan ki kaliteli psu da fatura 130₺ geliyor bununla 150₺ gelir o 20₺ benim için çok değerli o zaman bir şey diyemem.
Ana kartı Biostar gibi bir markaya yükseltmek istemiyorum. Hadi ona yükselttim ve dediğiniz gibi diğer yükseltmeleri yaptığımda fiyat neredeyse 13.500 civarına geliyor siz o upgrade i nasıl 250 liraya yaptınız anlayamadım. Ayrıca bu ne kadar agresif bir yorum sadece çekincelerim olduğunu söyledim, PSU yansın kül olsun falan diye bir düşüncem zaten yok.

Ana kartı Biostar gibi bir markaya yükseltmek istemiyorum. Hadi ona yükselttim ve dediğiniz gibi diğer yükseltmeleri yaptığımda fiyat neredeyse 13.500 civarına geliyor siz o upgrade i nasıl 250 liraya yaptınız anlayamadım. Ayrıca bu ne kadar agresif bir yorum sadece çekincelerim olduğunu söyledim, PSU yansın kül olsun falan diye bir düşüncem zaten yok.
Ben aldığımda sistem 11.250₺ civarındaydı. 1000₺ tuttu yükseltmeler. Psu olayını genel algı için söyledim. Herkese göre 600-700₺ lik bir psu alıcaksın yoksa highpower gamepower vb. alırsan sistem yanacak sanki gibi bir algı yaratılmış.

Aynı sistemi ram slotu 4 tane olsun diye asus prime b450 A İİ ile aldim ,ssd crucial 1tb yaptim 11800 e maloluldu,kasa cok iyi havalaniyor ancak ben soğutucu eklemedigimden 5600x stok soğutucu ile aşırı yük altında 90 dereceyi görüyor,bazen de geçiyor ,o yüzden kule tipi soğutucu arayışındayim.

Merhabalar arkadaşlar 12000 TL için sistem olarak Gamerbase Silver I R5 5600X RX 6600 XT 8GB DDR4 16GB 512GB M.2 SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com bu linkteki sistemi almayı düşünüyorum. Aldıktan bir iki aya işlemci soğutucusunu değiştirip SSD takviyesi yapacağım. Sizce sistem alınır mı? Önereceğiniz başka sistem varsa yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Merhaba, ben toplama pc mi satıyorum. Geçen sene Nisan ayında topladım. 11 bin TL.
Düşünürsen özelden yazabilirsin...

Geri
Yukarı