12000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
12000
Adam 12 bin ₺ sistem önerin diyor. Soruyu anladın mı? Sen adamın hayatına karışıyorsun resmen. 15 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum Core 2 Duo işlemci 8 GB RAM bir de SSD taktım halen yetersiz gelmiyor. Sen adamın ne şekilde kullanacağını nereden biliyorsun da 1 yıl sonra yetersiz gelir diyebiliyorsun. Vallahi ilginç adamlarsınız. Böyle öneri isteyen herkesin altında sizin gibi açık arttırmacılar oluyor kafa karıstırmaktan baska işe yaramıyor. Adamın 12 bin ₺ si var olmayan parayla alışveriş oneriyorsunuz. 5 bin ₺ de sen vereceksen alsın 17 binlik.

Katılıyorum bende 15 yıllık PC kullanıyorum 2 GB RAM'im var Intel Pentium 2140 arkadaşlarım PUBG oynarken ben oynayamıyorum i3 10100F de kötü işlemci değil.
Evet bir attığım linke tıklada hangisi daha iyi gör burada bekliyor olacağım.

Senin attığın link daha iyi ama bana çok inandırıcı gelmedi o fiyata 1660 i5 11400F.

GTX 1660S varken neden 1650S önerir insan anlamış değilim.
İşlemci bakımından i5 10400F var i3'den daha iyi.
SSD'yi +73TL karşılığında Patriot Burst yapıp.
1TB HDD ekle bir de 8GB RAM daha al memnun kalırsın.
Katılıyorum bende 15 yıllık PC kullanıyorum 2 GB RAM'im var Intel Pentium 2140 arkadaşlarım PUBG oynarken ben oynayamıyorum i3 10100F de kötü işlemci değil.

Senin attığın link daha iyi ama bana çok inandırıcı gelmedi o fiyata 1660 i5 11400F.

Hahaahaha galiba şaka değil mi çünkü GameGaraj'dan bahsediyoruz kasım ayında R5 3350G sistem aldım.
Bir de 1660 değil 1660S arada çok fark var.

Adam bir şekilde 12 bin ₺ toparlayabilmiş ve bilgisayara ihtiyacı var. 5 bin ₺ biriktirene kadar bu adam ihtiyacını neyle karşılayacak? Düşünsene evin yok eve ihtiyacın var bu akşam yatacağın yer yok yani. Adam diyor ki bir ev kiralamak istiyorum. Biride gelip diyor ki boşuna ev kiralama kiraları biriktir ileride satın alırsın kira ödemezsin. Vallahi güzel fikir de adamın şu an evi yok. Mecburen bütçesi neye yetiyorsa onu alacak.

Adam bir şekilde 12 bin ₺ toparlayabilmiş ve bilgisayara ihtiyacı var. 5 bin ₺ biriktirene kadar bu adam ihtiyacını neyle karşılayacak? Düşünsene evin yok eve ihtiyacın var bu akşam yatacağın yer yok yani. Adam diyor ki bir ev kiralamak istiyorum. Biride gelip diyor ki boşuna ev kiralama kiraları biriktir ileride satın alırsın kira ödemezsin. Vallahi güzel fikir de adamın şu an evi yok. Mecburen bütçesi neye yetiyorsa onu alacak.

Harika anlatmışsın.

GTX 1660S varken neden 1650S önerir insan anlamış değilim.
İşlemci bakımından i5 10400F var i3'den daha iyi.
SSD'yi +73TL karşılığında Patriot Burst yapıp.
1TB HDD ekle bir de 8 GB RAM daha al memnun kalırsın.

Hahaahaha galiba şaka değil mi çünkü GameGaraj'dan bahsediyoruz kasım ayında R5 3350G sistem aldım.
Bir de 1660 değil 1660S arada çok fark var.

Tamam seninki daha iyi senin link ini görmedik diye hemen havalanma ben toplama sistem yaptım hazır sistemlerin ucuz olduğunu herkes biliyor.

Kıt aklınla akıl yürütünce bu kadar olur, kendini acındırmaya gerek yok, parası olmayan adamın bilgisayarda, oyunda gözü olmaz. Bir hikaye uydurup da bu kadar saçmalamazsın yani.

Ben kur farkından 500TL fazla para ödedim diye canım sıkılıyor, 1 yıl önce 4 bine rahat alacağım bilgisayara 12 bin vermek benim canımı yakar. En azından az çok fiyatını karşılayan bir şey almak ya da beklemek bana daha mantıklı geliyor. Olayı büyütmeye gerek yok saldırmaya hiç gerek yok. Neyse önerin yap konuyu sabote etme.

Geri
Yukarı