1200TL i5-4690K Sisteme Ekran Kartı Önerisi

Nekross

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 5 ay öncesinde Sapphire R9 290X Tri-X OC ekran kartım yandı. Firma geri vermedi, kullanıcı hatası dedi. Ben de tüketici haklarına başvurup kazandım. Almak için Vatan'a gittim, eski ekran kartını da istiyorlardı fakat bilirkişide kaldığından vermediler. Oradan alıp Vatan'a teslim etmem gerekiyormuş. Fakat orada bana ücretinin iadesinin de mümkün olduğunu söylediler. Faturada 1200 TL diye geçiyor kart 1,5 sene kadar önce aldığımda. Şimdi araştırıp baktım, RX 480 gibi kartlar da bu fiyata yakın, hatta GTX 1060 da. Maalesef parayı alırsam üstüne para koyma şansım yok pek. En fazla 100 TL. Sizce eski kartı mı almalıyım yoksa başka kart almak için parayı mı? Sistemim şöyle:
  • i5-4690K
  • MSI Gaming 5 Anakart
  • 8GB DDR3 Ram
  • 750W Silver PSU

Bu arada kimseye Sapphire almasını önermiyorum. Beni o kadar uğraştırdılar, hem de bu konuda bahsetmediğim onca sorunu vardı ekran kartının.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman yenilik. İşlemci güçlü bir işlemci alacağanız ekra kartlarıyla herhangi bir sıkıntı çıkarmaz. Eskisini almayın.
Ne önerirdiniz ekran kartı olarak? Sapphire ürünlerini tercih etmek istemiyorum. Çokça oyunda düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyordum, çok uğraşmıştık ama çözememiştik. Tek kart ile kanaat olmaz belki ama forumlarda çoğu kişi de sanırsam Sapphire'den şikayetçi.

GTX 1060 DX11' de daha iyi performans veriyor. DX12' de ise RX 480. İlerisi için RX 480. Fakat genel anlamda daha iyi performans için GTX 1060. Oynadığınız oyunlara da bağlı denilebilir.

GTX 1060 DX11' de daha iyi performans veriyor. DX12' de ise RX 480. İlerisi için RX 480. Fakat genel anlamda daha iyi performans için GTX 1060. Oynadığınız oyunlara da bağlı denilebilir.
RX 480 için 4GB ve 8GB versiyonu var. Param 4GB olana yetiyor. Aşırı fark eder mi 4GB olması, ne tarz dezavantajları olur?

RX 480 için 4GB ve 8GB versiyonu var. Param 4GB olana yetiyor. Aşırı fark eder mi 4GB olması, ne tarz dezavantajları olur?
4GB yeterli bir bellek miktarı. Bazı oyunlarda 4GB' ı aşman gereken doku paketleri de oluyor. Ama bu kartım performansını etkilemez. Eğer monitörün 1080p ise 4GB, eğer 2K veya 4K çözünürlükte ise 8GB almalısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı