120Hz panele sahip gaming laptop tavsiyesi

Lenova ideapad gaming 3 ün klavyesi çok hoşuma gitti sırf o klavye için alırım da mac tarafına geçmeyi düşünüyorum bende macbook pro yenilemesi olacak yakında onu bekliyorum.

1650 alırsa hiçbir şekilde 1660 Ti'a yükseltemez ama RAM'i her zaman yükseltebilir.

Doğru söylüyorsunuz fakat 8 GB RAM ile oyun oynanmıyor günümüzde. Örnek Call of Duty Warzone. Bir de onun için bütçe ayırma kısmı da var. 8K fiyatı olan PC'ye 8 GB RAM koymaları da garip.
Lenova ideapad gaming 3 ün klavyesi çok hoşuma gitti sırf o klavye için alırım da mac tarafına geçmeyi düşünüyorum bende macbook pro yenilemesi olacak yakında onu bekliyorum.
Lenovo ya ben de baktım bi süre tahminimce ısınma dan kaynaklı droplar sıkça olur gibime geliyor iddalı bir soğutma sistemi yok

Bu iki laptopa bakabilirsin
Monster'da 120 Hz ekran var ama depolaması az. Tam terside excalibbur için geçerli.

Hocam Monster'ın malzeme kalitesi korkutuyor bir tık.

Bu modelin GTX 1650'li olanları var şu an bulamadım ama bakabilirsiniz
Ryzen mobile işlemcilerin oyun performası hala çok zayıf bir iki seneleri var daha daha güçlü işlemciler çıkarmaları için ondan dolayı tercih etmiyorum

Ryzen mobile işlemcilerin oyun performası hala çok zayıf bir iki seneleri var daha daha güçlü işlemciler çıkarmaları için ondan dolayı tercih etmiyorum.(not:CPU UserBenchmarks - 1263 Processors Compared burdan bakabilirsiniz cpu karşılaştırmalarına)

Son düzenleme:
Hocam Monster'ın malzeme kalitesi korkutuyor bir tık.

Merak etme aynı kasa laptop kullanıyorum pili uzun süre gidiyor klavyenin ekrana doğru olan kısmı ısınıyor ama W, A, S, D ısınmıyor. Ama 8 GB RAM yeterli çünkü diğer özellikler yüksek. Düşürmediğin sürece bir şey olmaz benim başıma birkaç olay geldi biri çantada eve gelmiş PC çıkarıyordum çantanın içinde elektrikli süpürge borusuna vurdu bir şey olmadı sonrada klavyesine ekran hizasından telefon düştü biride masanın yanından telefonu alırken USB ve jak girişlerinin oralara çarptı bir şey olmadı ama emin ol MSI düşürsende MSI kırılır. Eğer çok fark yoksa Monster alma 200TL ver MSI al ya da ASUS al ya da Acer 2020 ama onlarda F/P ürün olduğu için çok değişmeyecek kalitesi.
Bu arada 250GB SSD hızlı ama yetersiz. Ben 1TB HDD eklettim çünkü dışarda 7200RPM HDD bulamadım.

Merak etme aynı kasa laptop kullanıyorum pili uzun süre gidiyor klavyenin ekrana doğru olan kısmı ısınıyor ama W, A, S, D ısınmıyor. Ama 8 GB RAM yeterli çünkü diğer özellikler yüksek. Düşürmediğin sürece bir şey olmaz benim başıma birkaç olay geldi biri çantada eve gelmiş PC çıkarıyordum çantanın içinde elektrikli süpürge borusuna vurdu bir şey olmadı sonrada klavyesine ekran hizasından telefon düştü biride masanın yanından telefonu alırken USB ve jak girişlerinin oralara çarptı bir şey olmadı ama emin ol MSI düşürsende MSI kırılır. Eğer çok fark yoksa Monster alma 200TL ver MSI al ya da ASUS al ya da Acer 2020 ama onlarda F/P ürün olduğu için çok değişmeyecek kalitesi.
Bu arada 250GB SSD hızlı ama yetersiz. Ben 1TB HDD eklettim çünkü dışarda 7200RPM HDD bulamadım.
dostum 8 gb ram daha yukarıda da dediğim gibi *eski* oyun oynuyorsan yeterli

Hitman 2 oynuyorum. Monster Abra A5 V15.5 laptopla bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopunun Abra'a kaç? Klavyede silinmeler oldu mu? Oyundayken nereler ısınıyor klavyede? Soğutması iyi mi?

3 Aydır bende klavyede silinme olmadı olacağını sanmıyorum yani öyle bir iz bile yok. Abra A5 v15.5.
Oyunda klavyenin ekrana yakın kısmı ısınıyor yani logonun ve F6, F7, F8 tuşlarının oralar. Bir de enter tuşunun orası ama ekrana yakın olan kısım kadar değil W, A, S, D sıcak değil soğutması fena değil yani Max 90 oldu eskiden 75 sabit çalışıyordu ilk zamanlarda. Şu an 82 sabit ama bu ısınan bir işlemci.
bence termal macunu eskidi çünkü ben ilk zamanlarda çok GTA 5 oynadım saatlerce.

3 Aydır bende klavyede silinme olmadı olacağını sanmıyorum yani öyle bir iz bile yok. Abra A5 v15.5.
Oyunda klavyenin ekrana yakın kısmı ısınıyor yani logonun ve F6, F7, F8 tuşlarının oralar. Bir de enter tuşunun orası ama ekrana yakın olan kısım kadar değil W, A, S, D sıcak değil soğutması fena değil yani Max 90 oldu eskiden 75 sabit çalışıyordu ilk zamanlarda. Şu an 82 sabit ama bu ısınan bir işlemci.
Bence termal macunu eskidi çünkü ben ilk zamanlarda çok GTA 5 oynadım saatlerce.

Bu ısınan yerlee el değmeyecek şekilde mi ısınıyor yoksa eli rahatsız etmeden diğer yerlere göre biraz fazla mı ısınıyor?

Geri
Yukarı