120mm fan önerisi

Mondy crush

Centipat
Daha fazla  
Fan konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığım için önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Bütçe konusunda bir şey diyemiyorum önü açık.
Kasanın içerisinin daha serin olmasını istiyorum.

Ucuz olsun diyorsan buna bakabilirsin.
RGB istiyorsan buna bakabilirsin.

Ucuz olsun diyorsan buna bakabilirsin.
RGB istiyorsan buna bakabilirsin.

Hızları yeterli mi hocam bu iki ürün için soruyorum.

Hızları yeterli mi hocam bu iki ürün için soruyorum.
İkisi de 75 CFM civarlarında hava akımına sahip. İyiler. Tabii bu değeri %100 devirde veriyorlar. %50 civarlarında tahminen 35-40 CFM sunarlar.

Kontrolcü olmadığı için %50 ve %100 neye göre oluyor? Ve CFM değeri ne olmalı.
Bu fanlarda PWM özelliği var. Otomatik halde yük durumuna bağlı hızı artıp azalıyor. Ama BIOS'tan kendine göre fan eğrisi de oluşturabilirsin.

Kontrolcü olması şart değil, doğrudan anakartına bağladığında da PWM özelliği aktif oluyor zaten.

CFM değeri fana göre değişir ama 50 CFM üzeri iyidir.

Bu fanlarda PWM özelliği var. Otomatik halde yük durumuna bağlı hızı artıp azalıyor. Ama BIOS'tan kendine göre fan eğrisi de oluşturabilirsin.

Kontrolcü olması şart değil, doğrudan anakartına bağladığında da PWM özelliği aktif oluyor zaten.

CFM değeri fana göre değişir ama 50 CFM üzeri iyidir.

Hocam bir şey sormak istiyorum. Önerdiğiniz fanı alma konusunda kararlıyım fakat, PWM çoklayıcı almam gerekiyor onu da alacağım da, anakart üzerinde CPU fan kısmına takman gerekiyor diye okudum. CPU fan kısmına da sıvı soğutucumun kabloları takılı, ne yapmam gerekiyor yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı