12400F için anakart değişimi

rdvnslmz

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 7700 XT - i5 12400F - DDR4 32GB RAM
Herkese merhaba, AMD ankart ve işlemciden, Intel anakart ve işlemciye geçiş yapacağım, siparişi bugün verdim, anakart değişimi yaparken nelere dikkat etmem gerekiyor. Kabloları değiştirmem gerekiyor mu? Ve SSD'yi yeni anakarta takınca format atmam gerekir mi? Birkaç yerde anakart driveri kurma falan deniliyordu. Bu konular hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Ya da bilgi sahibi olabileceğim bir video atar mısınız? Teşekkürler.
Eski işlemcim ve anakartım B450M - R5 3500.
Yeni işlemci ve anakart 12400F ve MSI PRO H610M-B DDR4 SOKET 1700

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart değişimi yaparken nelere dikkat etmem gerekiyor? Kabloları değiştirmem gerekiyor mu?
Neyi sorduğunu anlamadım.
Ve SSD'yi yeni anakarta takınca format atmam gerekir mi?
Yapmanı tavsiye ederim. Format atmazsan kesin sorun yaşarsın diye bir şey yok, sorun yaşamama ihtimalin de var ama ihtimale bırakmamak daha sağlıklı.

Neyi sorduğunu anlamadım.

Yapmanı tavsiye ederim. Format atmazsan kesin sorun yaşarsın diye bir şey yok, sorun yaşamama ihtimalin de var ama ihtimale bırakmamak daha sağlıklı.
Amd anakart kablolarını intel anakartta kullanabilir miyim? yoksa intel anakart kutusundan çıkan kabloları kullanmam daha mı doğru olur? ve yeni anakartı işlemciyi takıp sistemi kurduktan sonra neler yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı