1250 TL Sistem Sizce Nasıl?

Berat Karataş

Hectopat
Daha fazla  
Screenshot_1.png
Sömestr tatilinde alacağım sistem tam olarak bu monitörüm var 1920 x 1080, oyun amacıyla alıyorum sizce iyi mi eksiği gediği var mı?

RAM şu an yeterli olacaktır ama ekleme yapmanız gerekir 1-2 yıla. Onun dışında pek bir şey demek istemiyorum yanlış yönlendirmeyeyim sizi.

DVD yazıcı almanıza gerek yok bence. Artık kullanılan bir teknoloji değil ama yine de siz bilirsiniz. Onun dışında RAM i 8 GB a çıkarmanızı öneririm.

Tamam o zaman DVD Writer yerine ekran kartını R7 265 yapıyorum, Windows'u falanda USB bellekten hallederim, SSD bende düşündüm ama bütçem kısıtlı daha ilerisine gitmez en fazla 1300TL 1 sene içinde RAM'i 8GB yaparım 120-160GB da SSD alabilirim anakart zaten 1150LGA ilerde lazım olursa ki olacak eminim i7'ye kadar yolu var 2 sene idare etse yeterli. Teşekkürler yorumlarınız için.

Tamam o zaman DVD Writer yerine ekran kartını R7 265 yapıyorum, Windows'u falanda USB bellekten hallederim, SSD bende düşündüm ama bütçem kısıtlı daha ilerisine gitmez en fazla 1300TL 1 sene içinde RAM'i 8GB yaparım 120-160GB da SSD alabilirim anakart zaten 1150LGA ilerde lazım olursa ki olacak eminim i7'ye kadar yolu var 2 sene idare etse yeterli. Teşekkürler yorumlarınız için.

Dostum o işlemciye soğutucu gereksiz. Soğutucuyu da çıkar ve R9 270 al. R7 265' in bir üst modelidir. Ayrıca kasayı Everest Rhino 600w ile değiştirebilirsin istersen.

4.5Ghz gibi değerlere Overclocklamayı düşünüyorum stock soğutucu sıkıntı çıkarmaz mı? Birde sizin kasanızda Rhino 600w sanırım memnun musunuz kasadan ve PSU'su 12V kanalından kaç Watt veriyor?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı