3500 TL Sistem Sizce Nasıl?

Dostum merhaba. Kullanacağın programları bilmiyorum ne kadar RAM tüketir ancak 8 GB RAM yeterli olacaktır diye düşünüyorum. İnternetten RAM tüketim testlerine bakabilirsin. O işlemci yerine 1 RAM alıp 3200G alman daha mantıklı olabilir. Onun dışında, anakartında 2 adet görüntü çıkışı olması lazım çift monitör için. Linke ulaşamadım ama 2 adet olmama ihtimali yüksek. Ayrıca 2 çıkış olsa bile, 300G içerisindeki Vega 3, 2 ekran destekliyor mu bilmiyorum. 3200G'yi de bilmiyorum ancak daha muhtemel.
+80 sertifika, bir nevi PSU'lar arasında soyluluk göstergesidir. Buna sahip olmayanlar güvenilmez çapulculardır.
Aslında verimlilik göstergesi. %80+ verimlilik olduğunu gösteriyor. Verimliliğin düşük olması kötü, çünkü elektrik ısıya dönüşüyor ve bu da fan sesi veya çok düşük verimlilikte PSU'nun yanması anlamına gelebilir.
Ama dediğiniz bir nevi doğru, 80+ ise bir PSU'yu alma ihtimalim artar.
Ve yabancı sitelerde PSU'ların kalitesini karşılaştırıyor ve listeliyorlar. Bakılabilir.

Dostum merhaba. Kullanacağın programları bilmiyorum ne kadar RAM tüketir ancak 8 GB RAM yeterli olacaktır diye düşünüyorum. İnternetten RAM tüketim testlerine bakabilirsin. O işlemci yerine 1 RAM alıp 3200G alman daha mantıklı olabilir. Onun dışında, anakartında 2 adet görüntü çıkışı olması lazım çift monitör için. Linke ulaşamadım ama 2 adet olmama ihtimali yüksek. Ayrıca 2 çıkış olsa bile, 300G içerisindeki Vega 3, 2 ekran destekliyor mu bilmiyorum. 3200G'yi de bilmiyorum ancak daha muhtemel.

Aslında verimlilik göstergesi. %80+ verimlilik olduğunu gösteriyor. Verimliliğin düşük olması kötü, çünkü elektrik ısıya dönüşüyor ve bu da fan sesi veya çok düşük verimlilikte PSU'nun yanması anlamına gelebilir.
Ama dediğiniz bir nevi doğru, 80+ ise bir PSU'yu alma ihtimalim artar.
Ve yabancı sitelerde PSU'ların kalitesini karşılaştırıyor ve listeliyorlar. Bakılabilir.
Çıkışlar bu şekilde. Ben biraz araştırma yapıp döneceğim.

Dosya Ekleri

• 5ae072202bdb1.jpg
    5ae072202bdb1.jpg
    14,5 KB · Görüntüleme: 24
Çıkışlar bu şekilde. Ben biraz araştırma yapıp döneceğim.
VGA veya DVI dönüştürücü ile o portları kullanabilirsiniz. Sıkıntı çıkabilir dönüştürücü kaynaklı. Dediğim gibi, 300G çift monitör destekler mi bilemiyorum, o konuda sıkıntı çıkabilir.

Siz dediklerimi iyice araştırın, bize yazın, yardımcı olmaya çalışırız. İyi günler hocam.

VGA veya DVI dönüştürücü ile o portları kullanabilirsiniz. Sıkıntı çıkabilir dönüştürücü kaynaklı. Dediğim gibi, 300G çift monitör destekler mi bilemiyorum, o konuda sıkıntı çıkabilir.

Siz dediklerimi iyice araştırın, bize yazın, yardımcı olmaya çalışırız. İyi günler hocam.
Bir yazılımcı arakadaşım çift monitörde sıkıntı çıkarmaz dedi. Kendiside aynı işlemciyi kullanıyor. Ondan işlemci hakkında detaylı bilgi alacağım zaten. APU'nun kullandığı RAM miktarını değiştirebiliyormuşuz. O yüzden 8gb alacağım. Eğer bana 3000g yetmediğini düşünürsem 2200g ye yöneleceğim. 3200g fazla gelir. Bu arada psu araştırmalarım devam ediyor. 80 plus değilde kaliteli bir psu arıyorum. Belki aerocoll da kalırım. Hayırlı bayramlar.

+80 sertifika dediğiniz Everest te bile var. Ayrıca ben güç kaynağının kaliteli olduğunu düşünüyorum, sırf 80 plus için 500w almaya değer mi? Ki 400w bana hayli hayli yeterken.
Hayır yok. Rampage PSU diyorsanız kontrol ettim sitesinden ve bulamadım.
Şimdi ben diyorumki attığım psu kullanıcıları tarafından iyi olarak karşılanıyor. Bana da 400w psu yeterince yetiyorsa. Peki sıkıntı ne? Siz psunun kalitesiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kullanmayacağım güç için bütçe arttırmakta istemiyorum.
Hayır kalitesiz değil. Bekleyin bir foto atacağım.
Foto atanadım bu linkteki 2. mesaja bakın.

R3 3100 (950)
B450M S2H (500)
8 GB 3000 MHz RAM (300)
1650 Super (1500)
1 TB HDD (300)
Dark Raider 500W (450)
İleriye dönük ve güncel diğer oyunları da rahatça açacak güzel bir sistem oldu. Toplamı 4000 oldu.
Bilerek düşük aldım çünkü zaten sadece 3000g ile kullanacağım. Yükseltme tabiki isteyebilir ama ben zaten bu sistemi yaklaşık 3 yıl götürsün diye alacağım. Sonrasında laptopa geçeceğim. 16GB Ram tam anlamıyla kullanmaktan kasıt nedir? Dual Channel yapacağım için zaten bir performans artışı olacak, zaten gerekli programlarda RAM' i kullanır. Değil mi?

Bilerek düşük tuttum güç kaynağını. Çünkü zaten ekran kartsız kullanacağım için ve de 3000g'nin 35W TDP değerinin olduğunu düşünürsek fazla masraf gibi geliyor bana. Ayrıca 80+ kaliteyi etkilemiyor değil mi? Attığım psuyu Sosyalden kullananlar varmış onlarda memnunlar.
@passat Neden üzgün surat attın ki?
Üstteki alıntıdaki sisteme bakın derim. Başka bir konuda toplamıştım. Bütçeyi biraz esnetip öyle bir şeye geçmek daha iyi olur.

Üstteki alıntıdaki sisteme bakın derim. Başka bir konuda toplamıştım. Bütçeyi biraz esnetip öyle bir şeye geçmek daha iyi olur.
Bütçeme monitör dahil ve oyun oynanmayacak.
Hayır yok. Rampage PSU diyorsanız kontrol ettim sitesinden ve bulamadım.

Hayır kalitesiz değil. Bekleyin bir foto atacağım.
Foto atanadım bu linkteki 2. mesaja bakın.
Güzel anlatım olmuş, psu ya en fazla 300 verebilirim. Varsa öneriniz söyleyiniz.

Bu mudur?
Evet.
Bu mudur?
Pardon o değil karıştırdım özür dilerim.

Geri
Yukarı