3500 TL Sistem Sizce Nasıl?

İşlemci+GPU: AMD Ryzen 3200G
RAM: 8 GB Corsair 3000 MHz 2 Tane
Anakart: Gigabyte B450M-S2H
Monitör: ViewSonic VA2223-H
Kasa+PSU: Dark Raider 500W 80+
HDD: Seagate 1 TB HDD
SSD: Samsung 860 EVO

Fiyat: 3460 TL (SSD'siz 3074TL)

Bu sistem daha iyi olacaktır. Bütçe biraz daha zorlanırsa belki 1650 Superli 3100'lü sistem toplanabilir.

Edit: Sisteminde SSD varmış ve sanırım çift monitör istiyorsun. SSD çıkarılıp aynı monitörden bir tane daha alınabilir bütçe aşılmasına rağmen.

Öncelikle PSU için bütçe aşmanı öneririm, 600W 80+ güzel bir tane al ileriyi de düşün. İkinci olarak da 3000G çok güçlü bir işlemci değil, yükseltme isteyecektir. 16 GB RAM'i de tam anlamıyla kullanabileceğinden şüpheliyim.
Bir de anakart BIOS güncel mi kontrol et.

Hocam ezbere konuşmayın lütfen, her adama gereksiz PSU'lar önerip durmayın, adamın amacı belli, 600W PSU'yu napsın adam, ileride dediğin 5 yıl sonra o PSU'da çöp olacak, 10 yıl kullanamıycak o adam PSU'yu.

Hocam ezbere konuşmayın lütfen, her adama gereksiz PSU'lar önerip durmayın, adamın amacı belli, 600W PSU'yu napsın adam, ileride dediğin 5 yıl sonra o PSU'da çöp olacak, 10 yıl kullanamıycak o adam PSU'yu.
Nereden biliyorsun 5 yıl sonra çöp olacağını? 80+ için kaliteli parçaların kullanılması gerekir. Bu da uzun ömürlü olacağının anlamına gelir.

Farkı nedir aralarında 30 lira fark var?
Verimlilik bir tık daha yüksek sadece.

Aerocool 400W VX Plus iyidir, araştırdıgınızda korumalarını görürsünüz zaten, ben kullanıyorum ve memnunum.
Nereden biliyorsun 5 yıl sonra çöp olacağını? 80+ için kaliteli parçaların kullanılması gerekir. Bu da uzun ömürlü olacağının anlamına gelir.

Bir +80 öğrenmişsiniz daha tam olarak ne olduğunu bilmiyorsun, verimlilik sadece gereksiz güç çekmediği anlamına gelir, diğer önerdiğini PSU'da olan korumalar adamın attığında da var, lütfen araştırmadan, hemen ucuz diye her ürüne çöp damgası vurmayın.

3000G kullanan adam 600W PSU'yu napsın?

O zaman direk 1200W ROG PSU önerelim ömür boyu kullansın değil mi?

İşlemci+GPU: AMD Ryzen 3200G
RAM: 8 GB Corsair 3000 MHz 2 Tane
Anakart: Gigabyte B450M-S2H
Monitör: ViewSonic VA2223-H
Kasa+PSU: Dark Raider 500W 80+
HDD: Seagate 1 TB HDD
SSD: Samsung 860 EVO

Fiyat: 3460 TL (SSD'siz 3074TL)

Bu sistem daha iyi olacaktır. Bütçe biraz daha zorlanırsa belki 1650 Superli 3100'lü sistem toplanabilir.

Edit: Sisteminde SSD varmış ve sanırım çift monitör istiyorsun. SSD çıkarılıp aynı monitörden bir tane daha alınabilir bütçe aşılmasına rağmen.
Monitörü 24 inç ve çerçevesiz bakıyorum hocam.
Dediğim gibi oyun için olmadığından ekran kartı ile işim yok.
Yardımlarınız için teşekkürler. Ben tüm önerileri dikkate alarak son sistemi dizayn edeceğim. Atarım buraya tekrar.

D
Selamlar,
Yazılım için yaklaşık 3 yıl kullanacağım bir sistem toplamaktayım. Çift monitör kullanılacak ve RAM Miktarı 16 GB. Yorumlarınıza önem veriyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Oyun oynanmayacak.

Monitör

İşlemci

RAM

Anakart

Kasa

PSU
SSD Mevcut.

PSU kötü işlemcide sizi memnun etmez sadece 1080P film izlersiniz, oyun oynatmaz. O fiyatlarda 3200G ya da i3-9100F almanızı öneririm

Monitörü 24 inç ve çerçevesiz bakıyorum hocam.
Dediğim gibi oyun için olmadığından ekran kartı ile işim yok.
Şöyle bir şey olabilir o zaman:
SAMSUNG LS24R350FHMXUF 5MS 24'' 75Hz

3464 civarı tutuyor sanırım bununla birlikte SSD'yi çıkarırsak. Monitörler hakkında pek fazla bilgim yok maalesef.

Geri
Yukarı