3500 TL Sistem Sizce Nasıl?

Şöyle bir şey olabilir o zaman:
SAMSUNG LS24R350FHMXUF 5MS 24'' 75Hz

3464 civarı tutuyor sanırım bununla birlikte SSD'yi çıkarırsak. Monitörler hakkında pek fazla bilgim yok maalesef.
Aynen de bunu seçtim zaten. Tabi yazmayı unuttum.
D

PSU kötü işlemcide sizi memnun etmez sadece 1080P film izlersiniz, oyun oynatmaz. O fiyatlarda 3200G ya da i3-9100F almanızı öneririm
Hocam 3000g 450 lira. Dedikleriniz...
Arkadaşlar monitör değişikliği yaptım.
Ram kısmında ise APU ya ayırılan RAM miktarını değiştirebilidiğimizden 12gb Ram alacağım, 8+4.
APU'ya 1GB verip (Belki daha az) geri kalanını kullanacağım.

Selamlar,
Yazılım için yaklaşık 3 yıl kullanacağım bir sistem toplamaktayım. Çift monitör kullanılacak ve RAM Miktarı 16GB. Yorumlarınıza önem veriyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum. Oyun oynanmayacak.

Monitör

İşlemci

Ram

Anakart

Kasa

PSU
SSD Mevcut.
3000G almanı tavsiye etmem. Bütçeyi biraz aşıp işlemci ve grafik performansını ikiye katlayacak R3 3200G modelini tercih etmeye çalış. Gerisi gayet iyi.

Kasa ve PSU olarak da F/P açısından bunu tercih edebilirsiniz:

Hocam ezbere konuşmayın lütfen, her adama gereksiz PSU'lar önerip durmayın, adamın amacı belli, 600W PSU'yu napsın adam, ileride dediğin 5 yıl sonra o PSU'da çöp olacak, 10 yıl kullanamıycak o adam PSU'yu.
Ne ezberi ne gereksizi? Sanki 1600W önerdim. Bu arada PSU'ya ekstra vermeyi gereksiz görüyorsan bilgisayar bilgini gözden geçir. PSU ne olursa olsun ucuza kaçılmayacak en kritik parçadır. Gayet normal bir PSU önerdim, ileride ekran kartı takmak isterse sorun yaşamasın. Ayrıca PSU illa uç uca mı olmak zorunda? Parçalar 200 kullanır bana 250 yeter bu hatalı bir bakış açısı. R5 1600 ve 1050 TI için 600W PSU koydum zamanında üstünde yük olmadığı için fanı neredeyse dönmedi bile. Her PSU 5 yılda çöp olsaydı halimiz batık olurdu.

Ne ezberi ne gereksizi? Sanki 1600W önerdim. Bu arada PSU'ya ekstra vermeyi gereksiz görüyorsan bilgisayar bilgini gözden geçir. PSU ne olursa olsun ucuza kaçılmayacak en kritik parçadır. gayet normal bir PSU önerdim, ileride ekran kartı takmak isterse sorun yaşamasın. Ayrıca PSU illa uç uca mı olmak zorunda? Parçalar 200 kullanır bana 250 yeter bu hatalı bir bakış açısı. R5 1600 ve 1050 Ti için 600W PSU koydum zamanında üstünde yük olmadığı için fanı neredeyse dönmedi bile. Her PSU 5 yılda çöp olsaydı halimiz batık olurdu.

Sorun o değil, bütçesi kısıtlı adama 600W önermem, 450, 500W onersen neyse fakat 600W gücü şu an 2080'ler çekmiyor.

80+ ve 85+ aynı şey. Sadece satış için yapılmış bir kandırmaca. İkisi de aynı ürün muhtemelen, kodları varsa kontrol edin. Ayrıca yabancı sitelerde PSU hakkında yorumlara bakın. Koruması, kalitesi vs. hakkında listelemeler de var Reddit'te.

Zaten 3000g çok az güç tüketiyor, diğer bileşenlerde fazla çekmez dersek 400w fazla bile. Bir arkadaş verimliliğin faturaya o kadar da yansıtmadığını söyledi, ne kadar doğru bilemiyorum. Ayrıca 3000g tam f/p benim için fazlası aşırıya kaçıyor. Bir de ilerde ekran kartı yükselmeyeceğim. Bana kaliteli psu lazım tek.

Geri
Yukarı