12V Adressable RGB Header'a 5V Adressable Header Takma

Benim kullanmak istediğim sistem durumu ise şöyle ,
Kasamda bağlı olan kontrolcü msi Bu ürün.

Anankartım msi b450 tomahawk.
Argb fanlarım kontrolcüye bağlı.
Kontrolcüden çıkan data kablosunun ucu malesefki 3pin ve anakartıma doğrudan bağlantı yapamadığım için arada bunu köprü olarak kullanacağım.
Siparişi geçtim geldiğinde sonucu paylaşırım.

Merhaba, sonuç ne oldu acaba?

Şimdi bu dönüştürücüyle aliexpress te ki aigo fanları senkronize edebikiyor muyuz?

Bende bunu öğrenmek istiyorum.

Kasa airhawk dou anakart tomahawk max bu ciha iş görür mü
Konu çok anlamlı olmadı kusura bakmayın, Elimde Asus Rog Strix B-450-F anakart var Cougar Turret RGB kasa aldım içindeki kontrolcü Asus Aura destekliyor diye biliyordum ancak bana gelen rgb adaptörü 3 pin şu şekilde 3 pin.jpg ama anakartımda böyle bir giriş yok 4 pin 12V adressable rgb header-1.jpg girişi var ne yapabilirim bu konuda herhangi bir adaptörü vs var mı yoksa kontrolcü çöp mü direk ?
Konu
Malesef bulamadım bıraktım uğraşmayı bi ara fanları değiştiririm başka yolu yok gibi
Konuyu hortlatmış olacam da çözüm bulabildiniz mi

Son düzenleme:
Merhaba, sonuç ne oldu acaba?

Bende bunu öğrenmek istiyorum.
Kasa airhawk dou anakart tomahawk max bu ciha iş görür mü

Konu

Konuyu hortlatmış olacam da çözüm bulabildiniz mi

Merhaba konu uzun zaman önce konuşulduğundan takibimde değildi.

Bilgilendirme sağlayayım.

Ürün artık Türkiye'de satılıyor almak isteyen arkadaşlar için çok iyi gümrük vb. işlemler ile uğraşmanıza gerek yok.

Buradan ürüne ulaşabilirsiniz.

Ben ürünü aldım kullandım , bu ürün sayesinde 3 pin 5v argb olan fanlarınızı kontrolcüye bağlayıp kontrolüceden çıkan rgb kablosu ile 12v 4 pin anakarta montaj gerçekleştirebiliyorsunuz .

Bu sayede anakartınızın 12v 4 pin çıkışlı renk kombinasyonlarını fanlarınızda kullanmanız mümkün oluyor.

mystic light da anakartın size sunmuş olduğu b450 tomohawk üzerindeki renk geçişlerinin tamamını kullanırsınız.

Ama argb ve rgb arasında fark büyük bildiğiniz gibi. Yani fanlarınız normalde kendi kontrolcüsü ile kasanızda bulunan Gökkuşağı kombinasyonunda tüm renkeri aynı anda gösterebiliyor iken bu aracı kontrol de renk geçişlerini gökkuşağı seçtiğiniz zaman tek tek geçerek görebilirsiniz.

Şaunda x570 pro carbon kullandığım için bu cihaza ihtiyacım yok ama çok merak eden arkadaşlar var ise , video ile anlatmaya çalışırım . isterseniz

Arkadaşlar merhaba. Konuyu hortlatmış olacağım ama aynınsorun bende de var. Anakartım ASUS tuff B450M PLUS. Anakart üzerinde RGB header var Dark vision Pro kasa aldım üzerinde 3 pin RGB kablosu ile VDG yazan bir kablo var. Var mı bir çözümü.

Dosya Ekleri

• ADD74B33-31F2-449D-97CE-C916B8BA04AB.jpeg
    ADD74B33-31F2-449D-97CE-C916B8BA04AB.jpeg
    394,3 KB · Görüntüleme: 291
  • image.jpg
    image.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 294
Arkadaşlar merhaba. Konuyu hortlatmış olacağım ama aynınsorun bende de var. Anakartım ASUS tuff B450M PLUS. Anakart üzerinde RGB header var Dark vision Pro kasa aldım üzerinde 3 pin RGB kablosu ile VDG yazan bir kablo var. Var mı bir çözümü.
kardeşim argb yapamazsın illa anakarta bağlayacam diyorsan convertor al. Ben deep cool converter aldım sadece düz renkler geçiş yapabiliyorum animasyon, gökkuşağı filan ayarlayamıyorsun 4 pin desteklemez. Tek düz renkleri ayarlarsın sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı