13.000 TL'ye gitar için amfi vs ses kartı

Ve fixed bridge yerine Floyd Rose'lu alacağım sanırım çünkü çalacağım bazı türlerde notayı da uzatmam lazım polyphia gibi tabii o seviyeye gelmeme var ama whammy bar göz çıkarmaz ne kadar akort kaçırsa etse de ben akort ederim mecbur.

Size ses kaydını atamadığım için üzgünüm maalesef ses kartım kayıp çalındığından şüpheleniyorum o yüzden kaydedemedim fotoğraftaki gitar Ibanez rg modellerinden üzerinde büyük bir ihtimalle Ibanez Edge köprü vardır üzerinde ama sizin 13.000 TL bütçe ile sıfır alacağınız herhangi bir licensed Floyd rose lu gitarda akort etmekten çok daha büyük sorunlar yaşayacağınız kesin telleri takıp sıktığınız parçanın bozulması vb gibi bu sizi gitardan daha da soğutur eğer Floyd rose sizin için bu kadar önemli ise ikinci el Ibanez RG350 DX önerebilirim.

Size ses kaydını atamadığım için üzgünüm maalesef ses kartım kayıp çalındığından şüpheleniyorum o yüzden kaydedemedim fotoğraftaki gitar Ibanez rg modellerinden üzerinde büyük bir ihtimalle Ibanez Edge köprü vardır üzerinde ama sizin 13.000 TL bütçe ile sıfır alacağınız herhangi bir licensed Floyd rose lu gitarda akort etmekten çok daha büyük sorunlar yaşayacağınız kesin telleri takıp sıktığınız parçanın bozulması vb gibi bu sizi gitardan daha da soğutur eğer Floyd rose sizin için bu kadar önemli ise ikinci el Ibanez RG350 DX önerebilirim.

2. el düşünmüyorum o zaman Floyd rose olmadan alayım çok sıkıntı yapacak gibi duruyor sanırım. Fixed bridge alayım değil mi? grga120 bkn nasıl sence?

2. el düşünmüyorum o zaman Floyd rose olmadan alayım çok sıkıntı yapacak gibi duruyor sanırım. Fixed bridge alayım değil mi? GRGA120 bkn nasıl sence?

O kadar çok seçenek var ki kafayı yiyeceğim az kaldı :D

Son düzenleme:
O kadar çok seçenek var ki kafayı yiyeceğim az kaldı :D

O kadar üstüne gitmene gerek yok ayarını iyi tutan akort kaçırmayan seni çalmaya motive eden her gitarla başlayabilirsin attığın gitar kötü bir gitar değil hoşuna gittiyse al ses kartına bağla çalmaya başla üstüne çok gidip kayayı yemeye gerek yok eğer baktın çalıyorsun kendini geliştirdin ekipmanlar artık sana yetmiyor ufaktan değiştirmeye başlarsın zaten.

O kadar üstüne gitmene gerek yok ayarını iyi tutan akort kaçırmayan seni çalmaya motive eden her gitarla başlayabilirsin attığın gitar kötü bir gitar değil hoşuna gittiyse al ses kartına bağla çalmaya başla üstüne çok gidip kayayı yemeye gerek yok eğer baktın çalıyorsun kendini geliştirdin ekipmanlar artık sana yetmiyor ufaktan değiştirmeye başlarsın zaten.

Akort kaçırmayanlar fixed bridge olanlar değil mi? Örneğin ben 170DX alıp whammy Bar'ı kullanırsam Akort'u kaçar mı yani? O yüzden fixed mi bakayım?

Akort kaçırmayanlar fixed bridge olanlar değil mi? Örneğin ben 170DX alıp whammy Bar'ı kullanırsam Akort'u kaçar mı yani? O yüzden fixed mi bakayım?

Orijinal Floyd rose ve gotoh kilitli burgu kulanırsan da akort kaçırmaz akort kaçırmayı köprü tipine göre değerlendirme 170 DX alıp AŞIRI fazla tremolo kolu kullanırsan akort kaçırır ama sonrasında hemen akort edip çalmaya devam edebilirsin illa fixed bakacaksın diye bir şey yok vintage tremolo ve fixed bridge olanlardan istediğini alabilirsin.

not : İnternette grg 170 dx ile aynı köprüyü kullanan bir gitarın whammy bar ile akort kaçırma testi vardı bulursam atarım

Videoyu buldum grx70qa gitar T106 köprüsü var diğer gitarda T102 vardı farkı ne bilmiyorum ama çok farklı olduklarını zannetmiyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Orijinal Floyd rose ve gotoh kilitli burgu kulanırsan da akort kaçırmaz akort kaçırmayı köprü tipine göre değerlendirme 170 DX alıp aşırı fazla tremolo kolu kullanırsan akort kaçırır ama sonrasında hemen akort edip çalmaya devam edebilirsin illa fixed bakacaksın diye bir şey yok vintage tremolo ve fixed bridge olanlardan istediğini alabilirsin.

Not: İnternette grg 170 DX ile aynı köprüyü kullanan bir gitarın whammy bar ile akort kaçırma testi vardı bulursam atarım.

Videoyu buldum grx70qa gitar T106 köprüsü var diğer gitarda T102 vardı farkı ne bilmiyorum ama çok farklı olduklarını zannetmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam tekrar geldim :D şimdi 2. el alabileceğim konuştum ettim öyle böyle diye. Şimdi tekrardan öneri alabilir miyim 13K Max 2. el? Model olarak 370DX düşünüyorum hoşta duruyor bayağı tabii varsa başka önerin incelerim illaki floyd rose olmasına da gereği yok ama olursa da güzel olabilir. Ayrıyeten Komplete Audio 6 MK2 ses kartım var şu an bu bütçenin tamamını gitara ayıracağım ona göre önerinizi yapın teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Selam tekrar geldim :D şimdi 2. el alabileceğim konuştum ettim öyle böyle diye. Şimdi tekrardan öneri alabilir miyim 13K Max 2. el? Model olarak 370DX düşünüyorum hoşta duruyor bayağı tabii varsa başka önerin incelerim illaki floyd rose olmasına da gereği yok ama olursa da güzel olabilir. Ayrıyeten Komplete Audio 6 MK2 ses kartım var şu an bu bütçenin tamamını gitara ayıracağım ona göre önerinizi yapın teşekkürler şimdiden.
Bence 370 dx gayet iyi bir seçenek zaten rock müzik yapmak istiyorsanız Sizin için biçilmiş kaftan ancak unutmayın eğer tarzınızın bir parçası değilse floyd rose boşuna oradadır bir işinize yaramaz. Floyd rose istemiyorsanız rg 421 de güzel bir seçenek. Ayrıca ses kartının çıkışı olarak ne kullanmayı düşünüyorsunuz ?

Bence 370 DX gayet iyi bir seçenek zaten rock müzik yapmak istiyorsanız sizin için biçilmiş kaftan ancak unutmayın eğer tarzınızın bir parçası değilse Floyd rose boşuna oradadır bir işinize yaramaz. Floyd rose istemiyorsanız rg 421 de güzel bir seçenek. Ayrıca ses kartının çıkışı olarak ne kullanmayı düşünüyorsunuz?

Ses kart çıkışı olarak kulaklık düşünüyorum. Biliyorum pek zevk vermez stüdyo monitörleri olmadan lakin şartlar böyle. O yüzden gitar amfi kombosuda bakabilirim 2. el olarak... Bilemedim tek gitarı mı alsam çünkü 2. el amfiler sıkıntılı olabiliyor.

Ses kart çıkışı olarak kulaklık düşünüyorum. Biliyorum pek zevk vermez stüdyo monitörleri olmadan lakin şartlar böyle. O yüzden gitar amfi kombosuda bakabilirim 2. el olarak... Bilemedim tek gitarı mı alsam çünkü 2. el amfiler sıkıntılı olabiliyor.

Bir de gözüme güzel gözüken ve manyetik sistemi hh ya da hsh bir şey tercih edip yoluma baksam okey gibi ama şimdi iyi de bir gitar da almak istiyorum başlangıç-orta olup uzun götürecek. Çünkü 2. el ve bu bütçeyle güzel şeyler alınabilir bu fiyata en iyisi neyse onu almak lazım ama sonuç olarak beginner olduğum için 500klık setup olsa bile güzel bir sound alamam teknik yok. Her neyse uzun lafın kısası 370DX düşünüyorum şu anlık ama başka markalardan öneriniz de varsa incelerim LTD, Schecter, jackson vs gibi... Genel thrash metal ve rock bazen de lofi çalmayı düşünüyorum. Lofi işin içine girerse hsh ama hh olup 5 yollu da alınabilir vallahi bilmiyorum. Size zahmet siz de bakarsanız çok iyi olur bu bütçede birçok gitara. Şimdiden teşekkür ederim:)

Son düzenleme:

Bir de gözüme güzel gözüken ve manyetik sistemi hh ya da hsh bir şey tercih edip yoluma baksam okey gibi ama şimdi iyi de bir gitar da almak istiyorum başlangıç-orta olup uzun götürecek. Çünkü 2. el ve bu bütçeyle güzel şeyler alınabilir bu fiyata en iyisi neyse onu almak lazım ama sonuç olarak beginner olduğum için 500klık setup olsa bile güzel bir sound alamam teknik yok. Her neyse uzun lafın kısası 370DX düşünüyorum şu anlık ama başka markalardan öneriniz de varsa incelerim LTD, Schecter, jackson vs gibi... Genel thrash metal ve rock bazen de lofi çalmayı düşünüyorum. Lofi işin içine girerse hsh ama hh olup 5 yollu da alınabilir vallahi bilmiyorum. Size zahmet siz de bakarsanız çok iyi olur bu bütçede birçok gitara. Şimdiden teşekkür ederim:)

Hayret nasıl diğer gitar markalarını konuşmamışız anlamadım. Neyse Schecter ve jackson gitarlarda coil split yok yani sap manyetiği ile lofi tarzı işler yapmak istediğinizde pek iyi sonuçlar alamayabilirsiniz. Zaten Ibanez önermemin sebebi en büyük sebebi buydu ikinci el olarak var mı bilmiyorum ama Ibanez azes serisi size daha uygun olabilir lofi için sap manyetiğini kullanırsınız alter Switch ile daha farklı tonlar da elde edebilirsiniz şimdi çalışma mantığını size anlatamam ama alter Switch'in ne olduğuna bakmak için Ibanez'in kendi sitesine bakabilirsiniz LTD gitar ise hiç kullanmadım yorum yapamam.

Selam tekrar geldim :D şimdi 2. el alabileceğim konuştum ettim öyle böyle diye. Şimdi tekrardan öneri alabilir miyim 13K Max 2. el? Model olarak 370DX düşünüyorum hoşta duruyor bayağı tabii varsa başka önerin incelerim illaki Floyd rose olmasına da gereği yok ama olursa da güzel olabilir. Ayrıyeten komplete Audio 6 MK2 ses kartım var şu an bu bütçenin tamamını gitara ayıracağım ona göre önerinizi yapın teşekkürler şimdiden.

Sen şimdi gitar+ ses sistemi mi istiyorsun bu bütçeye.

Bence 370 DX gayet iyi bir seçenek zaten rock müzik yapmak istiyorsanız sizin için biçilmiş kaftan ancak unutmayın eğer tarzınızın bir parçası değilse Floyd rose boşuna oradadır bir işinize yaramaz. Floyd rose istemiyorsanız rg 421 de güzel bir seçenek. Ayrıca ses kartının çıkışı olarak ne kullanmayı düşünüyorsunuz?

Yeni başlayan birisi için Floyd rose tam bir baş belası. Akor tutmaz köprü düşer ayarlayamazsın. Ben sırf bu yüzden başlarken çok çok beğendiğim Ibanez jem jr almaktan vazgeçmiştim.

Selam tekrar geldim :D şimdi 2. el alabileceğim konuştum ettim öyle böyle diye. Şimdi tekrardan öneri alabilir miyim 13K Max 2. el? Model olarak 370DX düşünüyorum hoşta duruyor bayağı tabii varsa başka önerin incelerim illaki Floyd rose olmasına da gereği yok ama olursa da güzel olabilir. Ayrıyeten komplete Audio 6 MK2 ses kartım var şu an bu bütçenin tamamını gitara ayıracağım ona göre önerinizi yapın teşekkürler şimdiden.

Ibanez'in rg serisindenden güzel gitarlar var araştırıp bakabilirsin. Grgler ile aynı ama g olanlar Çin yapımı oluyor daha kalitesiz sadece rgler ise ya endonez ya da Japon yapımı olması lazım sesi daha tok ve işçilik malzeme kalitesi gibi şeyler daha iyi oluyor. Rgler daha pahalı ama tabii.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı