13.000 TL'ye Tulpar serilerinden hangisi alınmalı?

Bütçe
11000-13000

mxfreq

Centipat
Merhaba yeni bir laptop almam gerekiyor 1 hafta içerisinde 3-4 yıl monster abra serisini kullandım herhangi ufak bir sorunla karşılaşmadım. Fiyatı diger markalara göre uygun olmasından dolayı tekrar monster almayı düşünüyorum şu modeller arasında kaldım farkları ekran kartları (ssd boyutu ve hızları önemi yok zaten degişecegim)
Tulpar T7 V20.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

En başta V19.2 modelini almak istiyordum ancak 9 bintlye 1650ti almak zoruma giderdi almışken uzun ömürlü olsun istiyorum bütçemi 11 bine yükselttim ancak şu rtx3000 serisi olan baya uygun gözüküyor. Pek oyun oynamıyorum ama oynadıgım zamanda performanlı çalışmasını isterim. 3060 maxP ili ilgili fps testleri göremedim, Rtx 2060 - 2070 ve 3060 max-p arasında kaçar fpslik fark olur ortalama?
Ne almamı önerirsiniz?
*Ekrana çok baktıgımdan dolayı büyük ekran olması tercihim ama ekran büyük sallanıyor falan konularınıda gördüm kafam karıştı

*Max 13bin tl olacak şekilde benzer özellikte başka laptop markalarınıda önerebilirsiniz arkadaşlar

Son düzenleme:
Merhaba yeni bir laptop almam gerekiyor 1 hafta içerisinde 3-4 yıl Monster Abra serisini kullandım herhangi ufak bir sorunla karşılaşmadım. Fiyatı diger markalara göre uygun olmasından dolayı tekrar Monster almayı düşünüyorum şu modeller arasında kaldım farkları ekran kartları (SSD boyutu ve hızları önemi yok zaten degişecegim)
Tulpar T7 V20.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

En başta v19.2 modelini almak istiyordum ancak 9 bintlye 1650 Ti almak zoruma giderdi almışken uzun ömürlü olsun istiyorum bütçemi 11 bine yükselttim ancak şu RTX3000 serisi olan bayağı uygun gözüküyor. Pek oyun oynamıyorum ama oynadıgım zamanda performanlı çalışmasını isterim. 3060 maxp ili ilgili FPS testleri göremedim, RTX 2060 - 2070 ve 3060 Max-p arasında kaçar FPS'lik fark olur ortalama?
Ne almamı önerirsiniz?
*Ekrana çok baktıgımdan dolayı büyük ekran olması tercihim ama ekran büyük sallanıyor falan konularınıda gördüm kafam karıştı.

*Max 13bin TL olacak şekilde benzer özellikte başka laptop markalarınıda önerebilirsiniz arkadaşlar.

V20. 2 ve 3 modelleri Abra'dır. İçinde RTX var diye Tulpar adıyla satılıyorlar. Normalde Abra serisini tavsiye etmiyorum ama memnun kalmışsınız, v20.3 modelini alın.

İkisi arasından bunu öneririm.
iki degil aslında 3 tane link attımda neden öyle görünüyor bilmiyorum yeni üye oldum
Teşekkürler
Aga ne alayım o zaman başka markada önerebilirsin

Şöyle bir rehberim var oluyabilirsiniz, fikir oluşur.

Geri
Yukarı