16 yaşında 1.60 boy normal mi?

• Konuyu başlatan Spoksi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 13B
Ben liseye ilk başladığımda 15 yaşımda iken 1.48'dim 16 da 155, 17 de 164, şu an 18imde 170'im daha uzar mıyım bilmemem ama benim Annem ve Babamda tamamen senin Anne Baban ile aynı boyda anlicağın uzuyorsun 10cm civarı
Dipnot sürekli spor yap ağırlık kaldır, büyüme hormonu salgılar vücudun

Hocam yeterli beslendinizmi 15 yaş 148 ne 16 normalde

Bu konuyu açmadan önce neredeyse 10 tane boy ile ilgili açılmış konu okudum ve insanların böyle bir konuya ön yargı ve küçükseme gibi şeyler ile yaklaşmadığını görünce içim rahatladı ve size de danışmak istedim. Gördüğünüz gibi 16 yaşındayım (Kasım 2004) ve boyum 1.60, en son okula sınavlar için gittiğim zaman sınıfımdaki diğer erkeklerin bana göre çok uzadığını gördüm ve cidden moralim bozuldu, en kısası 1.75 idi. Karantinaya girdiğimizden beri düzenli olarak kahvaltıda bir bardak süt içiyorum ama evden fazla çıkamadığımız için spor yapamıyordum, yakınlarda bir yerde park olsa gidip yürümek isterim ama en yakındaki parka gitmek için bile toplu taşıma kullanmam gerekiyor. Annemin boyu 1.55 babamın ise 1.74 falan o yüzden fazla bir boy beklemiyorum ama bu yaşta olmama rağmen boyumun bu kadar kısa olması sinirlerimi bozuyor, malum virüs yüzünden doktora da gidemiyorum o yüzden çareyi buraya yazmakta buldum. Sizce ne yapmalıyım?

Reis günceller misin boyun kaç şu an

Hocam yeterli beslendinizmi 15 yaş 148 ne 16 normalde
Hiç yeterli beslenmedim, hep dengesiz sağlıksız besinler tükettim abur cubur, fastfood vs. Çok pişman olduğum bi konudur. Şu an 3 yıldır düzenli spor yapmaktayım ve şeker gibi maddeleri 2-3 ayda 1 kere olmak üzere yiyorum. Keşke daha önce bilseydim böyle şeyleri ama işte sağlık olsun. Dipnot şu an 21 e gireceğim 171 boyundayım.

Geri
Yukarı