13 yaşında bıyığımı kesmeye başlamalı mıyım?

Zinederon

Kilopat
Yer
Ordu, Fatsa
Daha fazla  
13 yaşındayım. Biraz bıyığım var. Kesmeye ne zaman başlamalıyım? Özellikle son 1 ay içinde çok arttı.

Son düzenleme:
Ergen tüyleriniz varsa onları kesin evet, aşırı kötü görünüyorlar.

Jilet kullanmakta bir zarar yoktur. Daha pratik, daha temiz.

Zararı yok, etkisi var. Özellikle kalın köklü bıyık, sakala vur bakalım nasıl kalınlaşıyor. Arkadaşımdan biliyorum çocuk 14 yaşında kesmeyince molla gibi oluyor. Yoksa bende tıraş makinesine yüzlerce lira vermek yerine direkt sıfıra vuran jilet alırım.

Sen bilirsin fakat sakın jilet ile kesme.
Lisedeyken insanlara jilet kullanıyorum dediğimde hep aynı tepkiyi veriyorlardı. Jilet öcü değil arkadaşlar kullanabilirsiniz.

"Daha gür çıkar" söylemi palavradır ama diyelim ki doğru, bunun ne zararı var? Hayır çıkmaması anormal olan zaten.

Lisedeyken insanlara jilet kullanıyorum dediğimde hep aynı tepkiyi veriyorlardı. Jilet öcü değil arkadaşlar kullanabilirsiniz.

"Daha gür çıkar" söylemi palavradır ama diyelim ki doğru, bunun ne zararı var? Hayır çıkmaması anormal olan zaten.
Ne gerek var fazla çıkmasına? Ayrıca jilet mikroskopla incelendiğinde tam kesmiyor, yamuk kesiyor ve farklı uzuyor.

Daha bu yaşımda resmen sakallarım ve bıyığım var, tüy değil direkt kocaman sakal. Boynumda da var. Gürleşmenin ne zararı var demişsiniz eğer jilet kullansam mağara adamına dönerim. Sizce bu daha mı iyi?

Yeni konular

Geri
Yukarı